13.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

--

23

Ve Staňkově se v neděli odehrálo velké derby s nedalekým Holýšovem. Na utkání zavítalo 250 diváků, kteří vytvořili bezvadnou kulisu a fotbalisté je odměnili pěti brankami. Většina diváků by si ale přála, aby zůstalo pouze u dvou...

Vedení se ve 27. minutě ujali domácí, kteří na výbornou vyřešili rychlý protiútok, na jehož konci byl Pavel Váchal. Na obou stranách se vytvářely šance, které smrděly další změnou skóre. K té však už nedošlo a poločas skončil 1:0.

Ve druhém dějství, jakoby byla dlouhou dobu pro Holýšov soupeřova branka zakletá. Ať udělali hostující hráči cokoliv, branku se jim nedařilo trefit a nakonec dostali v 74. minutě dárek v podobě branky na 2:0. Tu vsítil domácí šikula, Tomáš Pitipáč

Jeste ale nebylo dohráno a na to možná domácí fotbalisté zapomněli. V 80. minutě ještě vedli o dvě branky a měli tak ve svých rukách 3 body. To všechno ale ztratili.

V 81. minutě se hosté dostali k centru od Černohorského z levé strany. Centr ve vápně uzmul Václav Šperl, a ten vsítil branku na 2:1. To však nebylo vše... O tři minuty později se Černohorský dostal k centru z pravé strany, míč si chtěl sebrat dosud bezchybný Jánský, jenže jej pouze vyrazil před sebe, do kolen dobíhajícího Zdeňka Štěpána a bylo srovnáno.

Hororový závěr zápasu dovršili hosté po rychlém protiútoku a nedůrazu při odvracení míče z pokutového území Staňkova, když se do zakončení dostal Remiáš, jenže jeho kutálející se míč do brány mohl domácí obránce vykopnout, tak se k němu sklouzl Miroslav Černohorský a bylo hotovo. Hosté mohutně oslavovali a gólový náskok si pak zkušeně pohlídali.

FK Staňkov
Ondřej Bauer, místopředseda FK Staňkov: Pro mne osobně je to neomluvitelné, zápas takto ztratit a mrzí m,i že některého ze zkušených hráčů nebo někoho na střídačce nenapadlo nějaké řešení v 81. minutě po snížení na 2:1... Každý tým ví, co by měl dělat, ale my ne, my chceme dát asi třetí, čtvrtý gól.. Na druhou stranu Holýšov někdy v 70. minutě tlačil a nezasloužil si prohrát to určitě. Říkám, mělo se to dohrát úplně, úplně jinak...

FK Holýšov
Jiří Jakš, trenér: Derby utkání se vším všudy. Vzestup formy domácího mužstva byl patrný. Také v tomto utkání domácí byli velmi produktivní a v 70. minutě zápasu vedli 2:0. Naši svěřenci nesložili zbraně a v závěru utkání se jim podařil dokonalý obrat. Byli jsme šťastnějším mužstvem, ale i tak si myslím že jsme zvítězili zaslouženě. Míč jsme měli většinu zápasu v držení my a domácího hrozili z rychlých protiútoků. Povedl se nám především druhý poločas, v tom prvním nebyla hra podle mých představ. Pro diváky to byl určitě velmi zajímavý zápas.

FK Staňkov
- L. Jánský [-] , M. Bozděch [-] , J. Kubina [-] , T. Doležal [-] (89. M. Kastl [-] ) , T. Pitipáč [-] , P. Váchal [-] (69. M. Hodan [-] ) , J. Šimůnek [-] , V. Záhoř [-] , D. Drudík [-] , F. Dolejš [-] , J. Vrba [-]

FK Holýšov
M. Zach [-] - R. Kraus [-] (92. J. Vítek [-] ) , V. Šperl [-] (92. T. Honal [-] ) , J. Valachovič [-] , T. Vítek [-] , M. Černohorský [-] , P. Juráš [-] (62. Z. Štěpán [-] ) , J. Kadar [-] , R. Remiáš [-] (91. L. Majer [-] ) , P. Trhlík [-] , D. Zavadil [-]

Hráči zápasu: M. Černohorský .
Počet diváků: 250. Rozhodčí: ŠIMEK František - SLADKÝ Stanislav, SCHNEIDER Josef.