--

--

Roudné v závěru zachránilo utkání a nakonec bere 2 body

0

Dlouho to vypadalo, že nováček z Hradce vstoupí do divize vítězstvím. Pak přišly chvilky Jasanského...

Kdo si počká, ten se dočká

Bez stopera Novotného a záložníka Koutného se musel obejít jindřichohradecký celek ve svém prvním zápase Divize A. Ovšem ani Malšané nebyli kompletní - chyběli Rudolf Otepka a Průcha, příležitost tak od začátku dostali tři dorostenci. Většina prvního poločasu byla v režii domácího celku, avšak dlouho bez výraznější příležitosti. Velké šance přišly až v samotném závěru poločasu, a to na obou stranách. Nejprve se ukázal hradecký mladík Votava, Konečný v brance Roudného si ale poradil. Na druhé straně po pasu od Jasanského vypálil Trněný a na brankové čáře zachraňoval pravděpodobně nedovoleně rukou Císař. Aby toho nebylo málo, do konce prvního dějství ještě stihli trefit hostující Kössl a Lonsmín břevno.

Lepší pozdě než nikdy

Hned 48. minuta už přinesla první branku zápasu. Jindřichův Hradec měl k dispozici trestný kop z hranice velkého vápna, k exekuci se postavil stoper Václav Císař a jeho čistý průstřel skončil až za zády Konečného. Hra se následně přelévala ze strany na stranu, střely Kluzáka nebo D. Lercha gólem neskončily. Stejně dopadl i domácí Slavík, který reklamoval po své střele hru rukou, rozhodčí ale zůstal v klidu. Napjatý konec utkání nabídl zajímavou podívanou a také vyrovnávací gól. Martin Jasanský se prosadil po individuální akci a vynutil si penaltový rozstřel...

Jasanský dokonal obrat

... ve kterém také rozhodl. Ve čtvrté sérii totiž zklamal domácí Šenkýř a Jasanský vystřelil bod navíc pro Malši Roudné.

Jestli takhle bude vypadat každé jihočeské derby, rozhodně se zlobit nebudeme!

TJ Malše Roudné
F. Mertl (Malše Roudné): "Vyhráli jsme určitě se štěstím, ve druhém poločase jsme se vůbec nedostali do hry, neměli jsme žádnou šanci a soupeř nám to v poslední minutě chybou ulehčil a Jasanský se trefil nádhernou střelou. Na penalty jsme byli šťastnější. Je pravda, že v prvním poločase za stavu 0:0 měl rozhodčí písknout penaltu a vyloučit hráče, protože zachránil rukou střelu, která šla do brány. Pak jsme i dvakrát trefili břevno, takže kdybychom vedli, mohli jsme dotáhnout zápas do vítězného konce. Ale druhý poločas byli domácí lepší a živější, jenom štěstí se k nám přiklonilo, že jsme dokázali zápas zvrátit."