13.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

Štěnovice ukončily vítěznou šňůru Chanovic

4. V. Týml , 9. M. Zuna - 20. M. Polena
12

Chanovice byly na vítězné vlně a pomalu ale jistě stoupaly tabulkou. Do souboje se Štěnovicemi tedy vstupovaly jako favorit. Nakonec ale vše dopadlo jinak.

Chyby v defenzivě hostů rozhodly zápas

O osudu zápasu nakonec rozhodla první desetiminutovka. Nejdříve se po velké chybě Chanovic dostal do úniku Václav Týml, jenž jej úspěšně zakončil svým sedmým gólem v sezóně, a pak nedůrazu domácích při standardní situaci využil Martin Zuna. V 9. minutě už to tedy rázem bylo 2:0 pro Štěnovice.

I přes dvě inkasované branky se ale hosté brzy vzchopili, což jim přineslo několik závarů v pokutovém území domácích a velkou šanci Michala Poleny, kterého však vychytal domácí brankář s chanovickou minulostí Vít. Polena se ale přesto nakonec prosadil, po standardce ve 20. minutě Evgena Kozhukhara hlavou snížil na rozdíl jedné branky.

Do poločasu měli hosté převahu, ale do šancí se nedostávali. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1.

Žádný gól a červená

Po pauze pokračoval tlak Chanovic, který trenér Radim Šiška označil jako „platonický“, a jenž v žádný gól nevyústil.

Až v závěru přinutil gólmana domácích k zákroku Jan Šebek, ale jeho šajtle nebyla dost důrazná. Po přiťuknutí Michala Poleny mohl vyrovnat střídající Borek Jonáš, ale branku z úhlu netrefil. Místo toho v 90. minutě obdržel druhou žlutou kartu v utkání a tím pádem i červenou.

Chanovice tak překvapivě ukončily svou vítěznou sérii s týmem ze spodní části tabulky.

TJ Pfeifer Chanovice
Radim Šiška (trenér Chanovic): Dnes nám chyběla fotbalovost, hra byla i díky úzkostlivému rozhodčímu rozkouskovaná a na rychlé a důrazné domácí jsme tak recept nenašli. Děkujeme našim fanouškům za podporu a budeme se je snažit více potěšit v posledním podzimním zápase za týden doma proti Horažďovicím.