11.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Chlumčany nadělily klatovské rezervě kanára

14

Vzhledem k aktuálním formám i postavení v tabulce byly v tomto utkání favoritem rozhodně Chlumčany. Ovšem to, že hosté rozeberou klatovskou rezervu až takhle, to čekal asi málokdo.

Chlumčany začaly zostra

První branku zápasu vidělo 50 přítomných diváků už ve 13. minutě, kdy síť za Janem Hermanem rozvlnil nejlepší střelec Chlumčan Petr Dostálík.

A ve 24. minutě už to bylo 0:2, na střeleckou listinu se tentokrát zapsal hráč s číslem 8 na zádech, Lukáš Tomášek.

Jen osm minut po Tomáškovi se pošesté v sezóně prosadil nejlepší hráč minulého kola Jakub Vajai a navýšil tak na 0:3 pro Chlumčany. A jelikož už se pak nic podstatného nestalo šlo se za tohoto stavu do kabin.

Druhá půle se nesla ve znamení demolice Klatov

I do druhé půle vstoupili lépe hosté a v 54. minutě zásluhou střídajícího Martina Krůse vedli už o čtyři branky.

Klatovskou rezervu navíc postihla další rána. Zranil se totiž její brankář a zároveň kapitán Jan Herman (pravděpodobně zlomený prst) a musel střídat. No a jelikož náhradního brankáře domácí na lavičce neměli, musel si do „kasy“ stoupnout hráč z pole.

A aby toho nebylo málo, o deset minut později se zranil ještě stoper Matyáš Barborka, jehož dokonce se zraněním žeber musela odvézt sanitka.

V 81. minutě ještě svůj druhý zásah v utkání a celkově desátý v sezóně přidal „Limberského dvojník“ Petr Dostálík.

A protože tři minuty před závěrečným hvizdem skóroval z penalty ještě Oliver Kastelic, znamenalo to, „kanára“ pro Klatovy a zcela zasloužené tři body pro Chlumčany.

SK Klatovy 1898 B
Tomáš Partyngl (záložník domácích): Upřímně ani nevím co napsat, bylo to prostě šílený, soupeř hrál organizovaně, potrestal každou naší chybu a zaslouženě vyhrál. My jsme si nevytvořili prakticky žádnou gólovou příležitost. Náš nejhorší výkon za celou sezónu, jednoznačně.

J. Herman [-] (56. M. Gunitš [-] ) - T. Daněk [-] , J. Bošek [-] , Z. Kotáb [-] , M. Barborka [-] (65. L. Korpa [-] ) - T. Partyngl [-] , L. Marek [-] , L. Urs [-] , P. Říha [-] - M. Škoch [-] - O. Javorský [-] (45. Z. Cibulka [-] )