12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2021-2022

--

Sušice ve druhé půli doháněla ztrátu, stačilo to na bod

20. V. Bouda , 38. L. Drugda , 56. T. Nekola - 35. D. Vašák , 65. T. Klíma , 72. D. Vašák
19

Žákava se po dvou ztrátách Tachova usadila na druhé pozici, kde by jistě ráda zůstala. Jenže proti výsledkově zvedající se Sušici to neměla vůbec snadné. Nakonec mohou být domácí rádi za remízu.

Kombinace vázla

Byli to domácí, kteří od prvních minut spíše určovali ráz hry, i když to v mnoha chvílích bylo dosti vyrovnané. Po dvaceti minutách se trefil Václav Bouda

Dlouho to vypadalo, že se další branky do přestávky fanoušci nedočkají, pak ale přišly dvě za sebou. Ve 35. minutě srovnal na 1:1 Dominik Vašák, aby na jeho branku záhy odpověděl Lukáš Drugda, který opět překlopil vedení na stranu Žákavy.

Sušice zabrala, neměla co ztratit

Domácí pomalu ubírali a na aktivitě, zejména po tom, co navýšili na dvoubrankové vedení. O to se v 56. minutě postaral střídající Tomáš Nekola

Sušice neměla co ztratit, takže vrhla vše do útoku a brzy se to začalo vyplácet. V 65. minutě přesně zamířil Tomáš Klíma a o chvilku později se o srovnání postaral svou druhou brankou v utkání Dominik Vašák. Zbytek zápasu mohli být domácí rádi, že udrželi remízový stav, jelikož hosté byli aktivnější a bylo vidět, že body chtějí víc.

FK Žákava
Jakub Tišl, kapitán: Zápas se nám nepovedl. První poločas nebyl špatný, ale vázla nám kombinace. Druhý poločas jedním slovem hrůza. Po gólů na 3:1 jsme úplně přestali hrát a nebyli jsme schopní chvilku držet balón. Za remízu můžeme být rádi.