3.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2021-2022

--

--

Utkání rozhodla červená karta a následná branka Žákavy

16

Utkání dvou celků, které se chtějí jistě pohybovat v hodních patrech tabulky, zvládli lépe hosté.

Červená karta plány na body zhatila

Oba týmy začaly atraktivním fotbalem, ale ani jeden z nich se dlouho nedokázal prosadit. Až ve 23. minutě se první branky zkostil Ondřej Soukup, který poslal hosty do vedení. Následovala obranná desetiminutovka hostů, kterou poté vystřídal hvizd sudího Sirového, který červenou kartou ukončil působení na hřišti domácího Vargy, který k zemi stáhl unikajícího Nekolu. Z následné situace se navíc prosadil Jan Smazal a zvýšil vedení na 0:2.

Druhý poločas již gól nepřinesl. Domácí v početní nevýhodě dělali vše, aby se skóre nenavyšovalo, ale z občasných rychlých protiútoků nedokázali vytěžit nic. A tak si hosté odvezli zaslouženě všechny tři body.

FK Žákava
Václav Maněna, trenér hostů: Soupeři měli mladý tým, který se snažil hrát fotbal, ale velmi velkou úlohu na výsledku zahrálo brzké vyloučení jejich obránce za faul na Nekolu, po kterém jsme i dali druhou branku. Výsledek zápasu jsme si pak už pohlídali a další branky se ani jednomu týmu vstřelit nepodařily.