10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2021-2022

--

Ledenice ukončily sérii porážek výhrou proti Třeboni B

14. M. Volf , 25. M. Volf , 55. J. Čermák , 55. M. Volf , 58. J. Fencl - 11. M. Pancíř
27

Ledeničtí od třetího kola zaznamenaly sedm proher v řadě a tuto nelichotivou bilanci chtěli zlomit proti rezervnímu týmu Třeboně. I přesto, že inkasovali brzkou branku, tak se nevzdali, skóre dokázali otočit a konečně si tak zase připsali tři body to tabulky.

V první půli dokázaly domácí Ledenice otočit skóre

Úvod zápasu vyšel výborně domácímu týmu, který si vypracoval velký tlak a během deseti minut zahrával hned několik rohových kopů. Z nich ale nedokázali Ledeničtí nic vytěžit a postupně převzali iniciativu hosté z Třeboně.

Třeboňští pak začali být kvalitnější ve středu pole, podrželi míč a pěknou kombinací se dostali až do zakončení, kterým otevřel skóre utkání Marek Pancíř v 11. minutě - 0:1.

Domácí to ale nepoložilo a již za chvilku bylo skóre znovu srovnané. Ve 14. minutě totiž Ledenice zahrávaly další rohový kop, který už tentokrát znamenal vstřelenou branku, když míč do sítě dostal Matěj Volf - 1:1.

V 25. minutě pak domácí dokonali obrat skóre. Hlavní rozhodčí odpískala po kontaktu ve vápně Třeboně pokutový kop. Hosté protestovali, ale nebylo jim to nic platné. K exekuci se postavil střelec první branky, Matěj Volf, který nezaváhal - 2:1.

Ledenice pak ještě v prvním poločase odskočily do dvoubrankového vedení. Individuální chybu vyrobil třeboňský brankář Josef Flaška, a snadnou úlohu pak měl už Matěj Volf, který zkompletoval hattrick a upravil skóre na poločasových 3:1.

Ve druhém poločase přidali domácí další branky

Do druhého poločasu nastoupili hosté se snahou o vstřelení kontaktní branky, a tak upravili formaci na více ofenzivní, když začali hrát pouze na tři obránce. Ledenice naopak vyrážely do rychlých protiútoků do otevřené obrany hostů.

První takový se zrodil v 55. minutě utkání. Rychlý protiútok dokázali domácí využít zásluhou Jakuba Čermáka, který tak navýšil již na 4:1.

Třeboň se i poté snažila hrát do ofenzivy, ale to hned za tři minuty potrestal dalším rychlým kontrem další z ledenických hráčů. Tentokrát to byl Jan Fencl - 5:1.

Hosté odmítli korigování výsledku, když v 75. minutě neproměnili pokutový kop a volný přímý kop bravurním zákrokem vytěsnil na roh domácí brankář Žurovec.

Jelikož žádná další branka již nepadla, zvítězily Ledenice, po sedmi porážkách za sebou, nad rezervou Jiskry Třeboň vysokým rozdílem 5:1.

TJ Jiskra Třeboň B
Michal Rezek: "Měli jsme dobrý nástup do utkání, přečkali jsme jejich tlak. Potom jsme je začali trochu přehrávat, vedli jsme 1:0, ale potom jsme klasicky dostali gól ze standardní situace. Druhý gól jsme dostali po penaltě. Byl jsem daleko, nechci hodnotit, ale kluci říkali, že asi neměla být. Domácí ale udělali větší tlak, takže se pískla. Pískala nás dáma, ale od ní utkání zvládnuté, těžké pro ní, protože v Ledenicích je to vždy prestižní, takže nechápu, že dají takové obsazení na takový zápas, což je jedno, na to se nechci vymlouvat. Pak přišla chyba brankáře a už se to sypalo. Další dva góly jsme dostali z brejku, když jsme se snažili dát kontaktní gól. Stáhli jsme to na tři obránce a byla otázka, kdy dostaneme, protože jsme šli do risku. Ledenice dobře, byly v plném složení, jak v téhle sezóně ještě nehrály, a my jsme to odnesli. Ale určitě to šlo zvládnout lépe, než jsme to zvládli."