2.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2020-2021

--

Derby klatovska vyhrál vysokým rozdílem Mochtín

54. J. Holý , 88. J. Cole - 6. Z. Smolík , 6. J. Žiak , 20. T. Bureš (vl.) , 39. Z. Smolík , 45. S. Spasov , 78. T. Velek
18

Mochtín vstoupil do nové sezóny velmi dobře, ale se Žihlí ho trápila koncovka. V Lubech si to mochtínští vynahradili už v prvním poločasu.

Po prvním poločasu bylo hotovo

Skóre otevřel již v 6. minutě Zbyněk Smolík střelou z volného přímého kopu, kterou do vlastní sítě zatečoval některý z domácích hráčů. Chvilku na to to bylo již 0:2 a to už byl čistý vlastenec domácího Bureše, který si centr z rohového kopu hlavou zatečoval za záda vlastního golmana. A když ve 20. minutě zvýšil na 0:3 střelou z úhlu Jan Žiak, vypadalo to s lubským Startem hodně špatně. Mochtín i v další části prvního poločasu dominoval, dokázal navíc vstřelit i další dvě branky. Ve 39. minutě zvyšuje na 0:4 Zbyněk Smolík, po přihrávce J. Šafránka a na 0:5 do prázdné brány uzavírá poločasový účet derby utkání Spasov Spas, který byl koncovým mužem nejpovedenější akce mochtínského týmu v uvedeném poločase.

Po přestávce zkropil místní trávník i hráče obou týmů pořádný lijavec, hrálo se však dál. Úroveň zápasu trochu opadla, domácí vyrovnali hru, ale hosté jim povolili vstřelit jen 2 branky, které zaznamenali střídající Jan Holý Jerome Cole. Vysoké vítězství si hosté pohlídali a šestou branku za ně vstřelil Tomáš Velek

TJ Sokol Mochtín
Karel Šot, předseda TJ Mochtín: Náš tým odehrál v Lubech famózní 1. poločas, ve kterém svému tradičnímu soupeři nasázel 5 branek, což o naší výhře rozhodlo.