2.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

Deset branek nerozhodlo!

17. P. Pikl , 20. P. Chval , 42. P. Pikl , 49. P. Pikl , 66. J. Pikl - 28. V. Kuneš , 35. M. Klement , 61. J. Volena , 68. M. Klement , 85. J. Kovačič
0

Parádní fotbalové představení, které se jen tak nevidí, viděli fanoušci v Chodském Újezdě. Zápas, kterému nechybělo zhola nic, nakonec domácí uzmuli ve svůj prospěch v penaltové rozstřelu, síť se za oběma brankáři vlnila celkem osmnáctkrát!

Duel před rokem sedmého celku tabulky a desátého přinesl nečekané brankové hody, které mohli hned v samotném úvodu odstartovat hosté, ale své dobré příležitosti nedokázali využít. Platilo tak otřepané „nedáš-dostaneš.“ V sedmnácté minutě zatáhl Petr Pikl, který byl u všech čtyř branek svého týmu v minulé kole, kulatý nesmysl do vápna, střílenou přihrávkou hledal svého spoluhráče, ovšem s přispěním lehké teče nakonec tato polostřela-polopřihrávka skončila až v síti. Po chvilce bylo na stadionu ještě veseleji. Stejný hráč šel s Pavlem Chvalem od poloviny hřiště do otevřené obrany hostů. Střelec úvodního gólu utkání se proměnil na nahrávače a předložil ideálně před prázdnou klec svému spoluhráči. Jenže i Křimce si pro svého soka připravily dva rychlé zásahy. Brzy po druhé inkasované trefě snížil Václav Kuneš, chvíli na to po střele z kopačky Martina Klementa svítilo na tabuli skóre dokonce vyrovnané. Více jak sto diváků, kteří si našli cestu na stadion, ještě srovnání soupeře nestrávilo a jejich tým opět vedl. Újezd totiž odhlavičkoval roh soupeře, do otevřené obrany opět vlétli Chval s Petrem Piklem a po narážečce druhý jmenovaný opět poslal svůj celek do trháku. Těsným vedením domácích i první poločas skončil a fanoušci se tak jenom mohli dohadovat, co je ještě ve druhé půli čeká.

A my vám již nyní můžeme prozradit, že znovu brankové hody. Ty načal brzy po pauze zkompletovaním hattricku Petr Pikl, který si narazil s jmenovcem Josefem při zahrávání volného přímého kopu z hranice vápna, tím vyšachovali dva protihráče a štírek Chodského Újezda následně zavěsil umístěnou ranou ze strany. Hra se na chvilku trochu uklidnila a dokonce celých dvanáct minut nepřišel další střelecký zápis. Až se osmělili hosté a naději vykřesal pro svůj tým Josef Volena. Neuběhlo ani pět minut a domácí si vzali pohodlný náskok zpět. Kdo jiný než Petr Pikl se prokličkoval až do pokutového území, přesnou přihrávkou našel na malém vápně Josefa Pikla, který již neměl problém s tím rozvlnit síť. Jenže sotva Křimice rozehrály, vydal se na útočný výpad pro svůj druhý gól v utkání Martin Klement a opět bylo ze střetnutí drama. V závěru zápasu se dvakrát nesmazatelně zapsal do vývoje duelu  Josef Kovačič. Nejprve v pětaosmdesáté minutě dokázal podruhé v zápase smazat dvoubrankový náskok soupeře, po chvilce však dobrou příležitost promarnil a neskutečný zápas tak doputoval k penaltovém rozstřelu.

V penaltách byli domácí hráči stoprocentní, naopak hosté zaváhali a podlehli tak 3:5, celkově neskutečných 5:6.

TJ Chodský Újezd
Pikl Petr (TJ Chodský Újezd): „Zápas to byl jistě zajímavý, hlavně pro fanoušky, ovšem my třikrát vedli, takže jsem zklamaný, že jsme vedení neudrželi. Mohli a měli to pro nás být tři body.“

FC Křimice
Housar Petr (TJ Sokol Křimice): „Náš tým si vypracoval na začátku utkání dvě slibné příležitosti, ovšem paradoxně do dvougólového vedení šli domácí, kteří těžili ze své rychlé hry. Nám se podařilo naštěstí srovnat ještě do poločasu. Druhá půle měla podobný scénář. Chodský Újezd se dostal do vedeni 4:2 a 5:3, nám se povedlo vyrovnat na 5:5. V poslední minutě mohl přidat šestou branku Kovačič, ale svou šanci neproměnil. Pro diváky velmi zajímavé utkání.“

J. Čepelák [-] - T. Vejvoda [-] , L. Pikl st. [-] , M. Beneš [-] , P. Opava [-] - J. Pikl [-] , M. Trejbal [-] , L. Jílovec [-] , P. Pikl [-] - P. Chval [-] , J. Pešta [-] -

FC Křimice
V. Hinterholzinger [-] - V. Kuneš [-] , A. Adam [-] , M. Klement [-] , J. Kovačič [-] , A. Paum [-] , M. Pešek [-] , J. Volena [-] , J. Vonášek [-] , J. Zapoměl [-] , T. Čechura [-]

ŽK: 25. L. Jílovec , 58. J. Pešta , 67. T. Vejvoda , 71. M. Beneš , 84. L. Pikl st. - 42. J. Zapoměl , 54. J. Volena , 71. V. Kuneš , 76. M. Klement .
Hráči zápasu: P. Pikl - M. Klement .
Místo: Horní Jadruž. Počet diváků: 115. Rozhodčí: Říha Zdeněk - BÍNA Roman, BRŮHA Radek.