9.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

14. M. Socha , 23. M. Socha , 90. M. Telnar
16

V devátém kole hostila Bystřice celek z Bílovce.

Hosté se ujali dvoubrankového vedení

Nedělní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Bystřicí a Bílovcem. V 10. minutě měli hosté první větší příležitost po rohovém kopu, ale střela jednoho z útočníků na přední tyč trefila jen obránce stojícího u tyče. O pár okamžiků později měli další šanci. Galusik se však vyznamenal a po střele chytl i následující dorážku zblízka. Ve 12. minutě se na druhé straně dostal k odraženému míči Kantor, zpracoval si jej a prudkou střelou jen těsně minul bránu. Ve 14. minutě obdržel míč za obranu Marek Socha a placírkou přeloboval vybíhajícího Galusika – 0:1. Ve 20. minutě další střela hostů z hranice vápna skončila vysoko nad brankou. Ve 23. minutě poslal do průniku Limanovský Mozola, který se dostal přes obránce a následně naservíroval míč podélně Marku Sochovi, který podruhé v zápase překonal Galusika – 0:2. Ve 28. minutě zahrával Liberda přímý kop z pětadvecti metrů, ale vůbec se mu střela nepovedla a skončila vysoko nad brankou. Ve 37. minutě si navedl míč na střelu Dybal a branku jen o kousek netrefil.

Třetí branka přišla v samém závěru

V 55. minutě obdržel ideální přihrávku pod sebe, po špatné rozehrávce hostí, Liberda na velkém vápně, ale prováhal možnost na zakončení a Jaška skvělým vyběhnutím mu míč sebral zpod noh. V 65. minutě si naběhl na přihrávku do malého vápna Buryan. Sice míč ve skluzu zahrál ještě před Galusikem, ale zamířil jen vedle levé tyče. V 74. minutě se míč na šestnáctce odrazil k Baronovi, jenž z voleje těsně přestřelil. V 78. minutě měli domácí možnost ke skórování z přímého kopu těsně za šestnáctkou. K němu se postavil Liberda, ale jen nastřelil zeď. Po následném rychlém protiútoku se dostal na malém vápně ke střele Dybal, ale ani nadvakrát nedokázal seřídit mířidla, a nakonec míč poslal do zábran. V 90. minutě zahájili hosté akci po pravé straně, kdy se dostal jeden z hráčů s míčem až do vápna, kde přihrál pod sebe na Telnara, který střelou do pravého víka nedal Galusikovi žádnou šanci – 3:0.

Bystřice tak doma poprvé v sezóně prohrála. Bílovec natáhl sérii vítězství na čtyři zápasy.

TJ Bystřice
J. Galusík [-] - B. Krezelok [-] , F. Buryan [-] , R. Badura [-] (85. J. Staniek [-] ) , I. Martinčík [-] , L. Baron [-] , J. Rusz [-] , D. Kantor [-] , D. Zoubek [-] (46. D. Marosz [-] ) , D. Králíček [-] (59. M. Foniok [-] ) , A. Liberda [-]

FC Bílovec
R. Jaška [-] - A. Dluhoš [-] (81. M. Telnar [-] ) , M. Raszyk [-] (74. J. Tomášek [-] ) , M. Socha [-] , O. Cverna [-] , Z. Dresler [-] (74. M. Mikuš [-] ) , V. Mozol [-] (40. T. Socha [-] ) , M. Limanovský [-] , O. Pavlík [-] , D. Dybal [-] , P. Střelec [-]

ŽK: 35. L. Baron , 79. J. Rusz - 49. O. Pavlík .
Hráči zápasu: M. Socha .
Počet diváků: 42. Rozhodčí: JURAJDA David - PRIESOL Daniel, SZWED Marek.