6.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Brušperk čtyřmi brankami skolil Háj

12

V 6. kole hostil Brušperk celek z Háje ve Slezsku.

Háj lepším týmem, přesto se ujali vedení domácí

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Brušperkem a Hájem. Jak suverénně Brušperk vlétl do této sezóny, tak teď v posledních zápasech stagnuje. Háji se v této sezóně na hřištích soupeřů vůbec nedaří a zatím každé utkání prohrál. Za favorita tohoto zápasu tedy byli považováni spíše domácí. V první půli byli ale více na míči hosté a diktovali tempo hry. Vytvořili si pár dobrých šancí, ale ani jednu nedokázali přetavit v gól. A tak přišel trest. Ve 26. minutě odvrátila domácí obrana útok hostí. Míče se ujal Váňa, který jej zatáhl přes půlku hřišti a přesným lobem přehodil obranu, za kterou si zaběhl Krejčok a se štěstím jeho střela doskákala k zadní pravé tyči – 1:0. V dalším průběhu prvního poločasu se nic zásadního nestalo.

Brušperk přidal tři branky

V druhé půli opět začali hosté s nátlakem, ale další inkasovaná branka totálně rozložila jejich hru. V 55. minutě sice dokázal jeden z hostujících obránců odhlavičkovat nebezpečný centr z pravé strany, ale pouze na volej Váňovi, který zkušeně míč poslal do branky – 2:0. V dalším průběhu zápasu už dominovali domácí a přidali další dvě branky. V 79. minutě ztratil Šec na půlce míč, kterého se ujal Bogdan a vyslal do pravého křídla Vránu, který si balón zatáhl a následně jej poslal pod sebe na Poláška, který střelou z první vymetl levé víko – 3:0. V 82. minutě opět domácí podnikli rychlý výpad, kdy míč zatáhl agilní Váňa a před šestnáctkou jej přiklepl Krejčokovi, který přízemní střelou k levé tyči překonal Bartoše – 4:0.

Brušperk si tak po dvou porážkách připsal vítězství. Háj venku opět prohrál.