4.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

O vítězství Čeladné nad Českým Těšínem rozhodla velmi přísná penalta

26. M. Valigůra (p.)
0

Ve čtvrtém kole hostila Čeladná celek z Českého Těšína.

Více ze hry měl Český Těšín, Valigůra proměnil penaltu

Sobotní odpoledne nám nabídlo střetnutí mezi Čeladnou a Českým Těšínem. V 6. minutě se dostal za obranu Siekiera, ale v dobré pozici nastřelil jen Šráčka. V 10. minutě to zkusil z voleje Michalisko, ale střela se mu moc nepovedla a skončila v rukavicích Šráčka. V 15. minutě z pravé strany postupoval až ke střele Krucina, avšak jeho tvrdá střela skončila nad břevnem. V 18. minutě dostal Siekiera dobrou přihrávku do vápna, ale jeho střela tak dobrá nebyla, jelikož opět jen nastřelil Šráčka. Ve 26. minutě přišlápl ve vápně Matuszek Chýlka a rozhodčí odpískal pokutový kop. Velmi přísnou penaltu šel zahrávat kapitán Valigůra a míč poslal k levé tyči, do protipohybu Pechy – 1:0. Ve 28. minutě mohla přijít odpověď. Po levé lajně zatáhl míč Byrtus a krásným obloučkem našel ve vápně hlavu Siekiery, kterého skvělou robinzonádou vychytal Šráček. Ve 37. minutě hlavička Mlčocha po centru Adamčíka skončila těsně nad břevnem.

Druhá půle branku nepřinesla

V 53. minutě nacentroval z levé strany Židlík do vápna, kde si na míč naskočil Adamčík a hlavičkou jen těsně minul zadní tyč. V 55. minutě se dostal k míči po jeho špatném odvrácení Bičaník, ale Šráček ho dokázal na dvakrát vychytat. V 63. minutě to zkusila z dvaceti metrů z přímého kopu Valigůra, avšak jeho pokus zamířil vedle pravé tyče. V 68. minutě ztečovaná střela z přímého kopu Joukla skončila jen těsně vedle levé tyče. V 76. minutě to zkusil Váňa, ale pouze doprostřed na přichystaného Pechu. V 80. minutě se v obrovské šanci objevil po přihrávce Mlčocha Adamčík. Neseřídil si však mířidla a branku v luxusní pozici minul.

Obranný val Čeladné nakonec vydržel a připsala si vůbec první body v soutěži. Český Těšín venku poprvé bez jediného bodu.