4.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2020-2021

--

--

17

Hosté šli v závěru poločasu do vedení

Na neplachovský pažit tentokrát zavítala zatím neporažená Kardašova Řečice, která měla v celkem vyrovnané tabulce pouze o bod méně než domácí tým. V úvodu ještě připomeňme poslední vzájemný výsledek, na podzim zvítězil Neplachov na svém hřišti 4:0. A že to bude zcela jiné utkání bylo patrné již od prvních minut. Domácí působili od začátku pasivně až unaveně. Nepřesnými přihrávkami se často sami připravovali o balón. Hosté byli aktivnější a vyhrávali osobní souboje. Špatně organizovaná hra domácích tak usnadňovala Kardašce útočné výpady a hosté tak byli v prvním dějství jednoznačně nebezpečnější a vytvořili si několik gólových příležitostí. Ale pojďme k zajímavým momentům utkání:  V 6. min. prošel nebezpečný centr do malého vápna domácích a hosté mohli jako první otevřít gólový účet. Šance ale zůstala nevyužita, stoper domácích J. Láník včas zachytil balón směřující do branky mimo dosah neplachovského gólmana D. Píchy. V následujících minutách se hlavně v záložní řadě prosazovali hosté, především rychlík K. Valek. Několik nebezpečných střeleckých pokusů hostů tak musel likvidovat gólman domácích. V 34. min. opět aktivní hosté z levé strany centrovali balón do penaltového prostoru, kde podklouzl domácí obránce, hostující útočník ale nedokázal prostřelit gólmana D. Píchu. 35. min. přinesla největší šanci domácích v první půli, kdy po dlouhém balónu za obranu T. Hindy loboval špatně postaveného gólmana hostů D. Houdka, ale nemířil přesně. Když už to vypadalo, že se půjde na do šaten na poločasovou přestávku, přišel klasický "šatňák". Hosté dokázali rychle rozehrát středem hřiště. Dlouhý balón z první posunul jeden z útočníků na nabíhajícího J. Kloknera a ten v malém vápně z velkého úhlu poslal zkušeně Kardašku do vedení - 0:1.
První půle tak vyzněla daleko lépe pro hosty a nutno říci, že zaslouženě. Naopak domácí trenéři měli svým svěřencům o poločasové pauze jistě co říci.

Zlepšená hra domácích vedla k vyrovnání

Do druhé půle Neplachov poslal dva čerstvé hráče, změnil rozestavení a především přidal na pohybu. Na hřišti to bylo okamžitě znát a hned z první akce mohli domácí, konkrétně J. Hruška srovnat. Gólman hostů byla však proti. V 51. min. si domácí střihli znovu podobnou akci. O. Dvořák po přesné přihrávce Z. Vařáka znovu našel střílenou přihrávkou v pokutovém území J. Hrušku, který tentokrát zakončil nepřesně. V 55. min. předvedl O. Dvořák individuální akci. Jeho tvrdou ránu vyráží hostující gólman D. Houdek. 59. min. přinesla vyrovnání. J. Hruška zatáhl po levé straně balón, posunul do středu na D. Štěchu, ten přihrál Z. Vařákovi, který po kličce napřáhl a tečovaným balón skončil za zády D. Houdka - 1:1. V 61. min. domácí stoper J. Láník vybídl dlouhým balónem ke zteči T. Hindyho, ten v úniku ještě našel O. Dvořáka jehož střela byla na poslední chvíli zblokovaná na roh. Poté hosté vyrovnali hru a na další větší šanci se čekalo do 79. min. Za obranu si na dlouhý balón zaběhl T. Hindy, který z první zpracoval balón pro J. Hrušku a domácí kapitán z pravé strany trefuje pouze tyč hostující branky. Minutu na to se do brejku dostali zase hosté. Byl to tentokrát kapitán O. Madar, který mohl vrátit svému týmu vedení. Skvěle však zasáhl domácí gólman D. Pícha. V 83. min. další únik Neplachovského T. Hindyho, který připravil gólovku pro O. Dvořáka. Ten ale hostující branku přestřeluje. A mohlo platit otřepané klišé "nedáš - dostaneš". Hosté mohli po chybné rozehrávce domácí obrany v 88. min. zakončovat. Včasným vyběhnutím jim však znemožnil skórovat neplachovský gólman D. Pícha. Ten pak zachránil bod domácím v samotném závěru, opět vychytal hosty poslední akci utkání.

TJ Sokol Neplachov
Lukáš Blažek: Odehráli jsme zcela rozdílné poločasy. Ten první patřil do kategorie hrůzostrašných a nedalo se na to dívat. Chybělo tomu snad vše. V tom druhém jsme se snažili s utkáním něco udělat. Kdybychom proměnili šance z úvodu, kdy se nám doslova povedlo vlítnout do utkání, stačilo by to. Ale na kdyby se nehraje. Hosté v první půli také proměnili pouze jednu z několika možností, které si vypracovali, takže remíza myslím spravedlivá. Nicméně utkání jako takové se nám prostě nepovedlo. Chyběl větší důraz v osobních soubojích a především v první části pohyb, aktivita a střelba. O přihrávkách ani nemluvím. Konec utkání jsme celkem lehkovážně podcenili, a nechali jsme tak vyniknout skvěle chytajícího Davida Píchu, který nás podržel.

D. Pícha [-] - T. Hindy [-] , M. Dušák [-] (46. J. Kadlec [-] ) , O. Šíma [-] (46. O. Dvořák [-] ) , O. Čada [-] , J. Hruška [-] , D. Štěcha [-] , P. Dušák [-] , M. Hruška [-] (73. M. Šnokhaus [-] ) , J. Láník [-] , Z. Vařák [-]