3.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2020-2021

12. M. Rosa , 29. J. Schön
26

Favorit ze Lhenic tentokrát zajížděl do Hrdějovic. Těm začátek sezony nevyšel a tak se čekala jasná záležitost hostí

Dvě branky Lhenic určily ráz utkání

Lheničtí i v utkání s Hrdějovicemi dokazovali, že jejich odehraných 270 minut bez obdrženého gólu není náhodných. Jejich defenziva, postavená na důsledném presinku, byla i tentokrát účinná. Domácí se obtížně proti ní prosazovali, do brankových příležitostí se dostávali sporadicky, zejména v první půli, v té druhé již o něco častěji a nebezpečněji. Hostujícímu týmu se však od samého začátku zápasu dařilo i v útočných fázích hry za kombinačních akcí, mnohých pohledných, při nichž byl v držení míče a soupeře přehrával, vytvářel si i gólové možnosti, ale v jejich zakončování byl málo produktivní, a tak v prvním poločase jen dvakrát byly jím brankově využity (0:2).

První poločas:

5.´- po dlouhém nákopu od lhenického gólmana Dvořáka za domácí obranu se míče zmocnil J.Prenner, ale

v šanci jeho zakončení stačil jeden z beků zblokovat

12.´- po Prennerem zahraném rohovém kopu skončil míč, po Rosově teči ve skrumáži před brankou, v síti a

Lheničtí šli do vedení (0:1)

22.´- po rozehraném trestném kopu lhenickým Dom.Kišem do šestnáctky se před brankou prosadil V.Pilát,

ale balón poslal hlavou těsně nad břevno

23.´- po zaváhání lhenické obrany se do velké šance dostali domácí, avšak v zakončení ji gólově nevyřešili a

hosté ji se štěstím přežili

28.´- přetažený rohový kop se dostal k Fišerovi,  následně od něho k neobsazenému Schönovi, který uklidil

míč mezi tyče (0:2)

32.´- rohový kop tentokrát rozehráli Hrdějovičtí, avšak hlavička jeho zakončovatele nebyla přesná

34.´- po vykombinování v křídelním prostoru Dom.Kiš vyslal před domácího gólmana centrovaný míč,

P.Vincik v gólové pozici ale balón minul

37.´- promarněná další „loženka“ hostujícím týmem, při níž Fišer přihrávkou hledal k zakončení lépe

postaveného Vincika, gólman Boček jejich záměr ale vystihl a zmařil

40.´- pěknou akci zakončil vypálenou střelou z hranice šestnáctky Rosa, dobře mířená střela skončila v síti,

k překvapení však branka uznána nebyla pro údajný ofsajd, a tak se do poločasové otáčky odcházelo

jen za stavu 0:2 pro Lhenice

Branka už nepadla

V poločase druhém, ač dál se do nich dostával, nevyužil však ani jedinou, když naopak domácí tým počal být nebezpečnější a několikrát gólově zahrozil. Ač Lheničtí své vedení již nenavýšili, byli nadále lepším týmem a vítězství si proto zasloužili, i když mohlo být i výraznější. Získali ho venku, na soupeřově hřišti, a to se vždy počítá.

Druhý poločas:

47.´- další vyslaný míč za obranu domácích na J.Prennera, v šanci při zakončení nastřelil břevno

52.´- po neodpískaném faulu na stopéra Tůmu se do velké gólové možnosti dostali Hrdějovičtí, avšak gólman

Dvořák ji skvělým zákrokem zlikvidoval a svůj tým podržel

54.´- dobře mířenou střelu lhenického Maháka, po předchozím jeho uvolnění dlouhým balónem, stačil gólman

Boček vytěsnit na roh

57.´- k dosažení gólu byli tentokrát blízko domácí, ale Dvořák byl výborným zákrokem proti

63.´- Mahák po získání míče jej přiklepl J.Prennerovi, který v jasné „ložence“ až nepochopitelně Bočkovu

branku netrefil

79.´- domácí po pohotově rozehraném autovém vhazování ohrozili vydařenou střelou strážce lhenické branky

Dvořáka, ten ovšem byl opět spolehlivě na svém místě

80.´- 81.´- nejprve po centru Dom.Kiše Mahák v gólovém postavení u tyče soupeřovy branky balón netrefil,

Poté zase jeho střelecké zakončení Boček s obtížemi odvrátil do bezpečí na rohový kop.

Zdroj: sklhenice.cz
autor: Jan Bumba

TJ Slavoj Hrdějovice
Přemysl Kukačka (kapitán týmu): Do zápasu jsme nevstoupili dobře, inkasovali jsme po standartní situaci. Hned od začátku byl soupeř pohyblivejsi, fotbalovejsi.Vsude jsme byli o krok pozdě. Do poločasu žádné zlepšení z naší strany nepřišlo a Lhenice zvýšily na 2:0. Druhý poločas byl z naší strany o něco lepší, ale soupeř kontroloval hru a do šancí nás nepouštěl. Naší hře chybí pohyb, víc agresivity a o nějaké fotbalovosti se momentálně nemůžeme ani bavit. Pokud chceme bodovat, musíme se o hodně zlepšit. Po třech zápasech bez bodu nás čeká velmi těžká sezóna.

SK Lhenice
Ivo Čech (trenér): Do utkání v Hrdějovicích jsme vstoupili přesně tak, jak jsme si řekli, byli jsme aktivní, vytvářeli si šance a mohli zápas rozhodnout. Říká se, že dvoubrankový náskok je zrádný a v kabině jsem hráče upozorňoval, že musíme udržet naši aktivitu, čemuž jsem chtěl pomoci i střídáním. Domácí na začátku druhého poločasu zvýšili úsilí, zjednodušili hru a my trochu vypadli z role, nebyli jsme dostatečně důslední a ve dvou situacích nás podržel brankář, mohlo být hůře. Do konce utkání jsme se ale přesto dostali do několika dalších brankových příležitostí, ale bohužel, nebylo nám přáno, buď nás vychytal domácí gólman nebo jsme je sami zahodili, výhra mohla být výraznější a průběh klidnější. Snad jsme si tedy něco nechali na další zápas.

J. Boček [-] - O. Lipold [-] , M. Pavel [-] (85. M. Babec [-] ) , J. Fajtl [-] , M. Hondlík [-] , M. Hrdlička [-] , T. Hondlík [-] (75. T. Fišer [-] ) , P. Kukačka [-] , P. Nedorost [-] , J. Pimpara [-] (12. K. Čajan [-] ) , M. Studnička [-]