Malonty smírně s Větřním

0

Malonty vyjely do Větřní jako favorité, avšak Větřní posíleno o hráče z A týmu bylo lepším týmem a Malonty zachraňovaly utkání v posledních vteřinách zápasu. Nutno podotknout, že celý zápas odehrály pouze v deseti mužích.

Vyrovnaný stav po půli

Do utkání nastoupili hosté pouze s deseti hráči v poli. Zbytek týmu opravoval střechy a uklízel zahrady po pátečním krupobití, které Malonty zasáhlo. V úmorném vedru hosté příliš neběhali a díky tomu byli ze začátku utkání pod tlakem. Avšak první velkou příležitost měly právě Malonty, které hezky zakombinovaly, Kuzma předložil míč před prázdnou branku Benedovi, ten v poklidu skóroval, ale naneštěstí pro hosty pomezní zamával velmi sporný ofsajd. Na druhé straně předvedlo Větřní úplně stejnou akci, která už regulérním gólem skončila a Cifreund se společně se svým týmem mohl radovat z první branky, 1-0. Hosté z Malont však hrát nepřestali a i v deseti mužích se snažili s výsledkem něco udělat. Odměnou za jejich snahu jím byla pětadvacátá minuta, kdy Pulec zatáhl míč po pravé straně, nacentroval před bránu, kde kapitán M. Kouba stál na správném místě a míč uklidil za záda Votýpky, 1-1. O deset minut později vrátila Větřní vedení posila z áčka Pavel Hlásenský a domácí opět vedli, 2-1. Malonty však o další dvě minuty později srovnali z kopačky Pulce, který se dostal sám až před gólmana a střelou k tyči mu nedal šanci, 2-2. Tímto výsledkem skončila první půle a šlo se do kabin.

Laxní přístup domácích je stál tři body

Větřínští fotbalisté vstoupili do druhé půle o něco lépe než Malonty a odměnou jim za to byla branka ze čtyřiapadesáté minuty, kterou vstřelil svým druhým gólem v utkání J. Cifreund, 3-2. Domácí tým měl slibné brankové příležitosti, ale zrazovala jej koncovka. Na druhé straně ukázal své umění výborně hrající Pulec, který si vzal balón, udělal pár kliček a krásnou střelou z dvaceti metrů napálil pouze břevno větřínské branky. Krátce před konečným hvizdem se malontská obrana špatně domluvila, míč jim sebral J. Cifreund a dovršil tak hattrick, 4-2. Domácí tým dvoubrankové vedení zřejmě na tolik uspokojilo, že ihned po rozehrávce si vzal na půli hřiště míč Pulec, který prokličkoval stojící domácí obranou a levou nohou z poza šestnáctky propálil gólmana Votýpku, 4-3. V nastaveném čase přišel obrovský tlak hostí, díky němuž se kopala série rohových kopů v rychlém časovém sledu. A když už měli hosté v domácí šestnáctce i svého brankáře, tak si nejvýše na rohový kop Kuzmi naskočil Beutl a hlavou vyrovnal na 4-4. Domácí tým si v závěru utkání svým přístupem prohrál takřka vyhraný zápas a hostující Malonty předvedli i v deseti mužích, že se někdy fotbalové zázraky dějí.

SK Větřní B
Matouš Kouba, kapitán: S bodem v deseti jsme byli spokojeni. Navíc jsme po dohrávce z pátku v Nové Vsi byli ještě dost unavení, když jsme po měsíci nehraní odehráli zápas v 11. Snad se nás ve středu na Kájov dostaví víc...

SK Větřní B
M. Votýpka [-] - M. Přibyl [-] (87. T. Sulzer [-] ) , J. Šustr [-] , J. Dušek [-] , P. Hlásenský [-] (54. M. Kosař [-] ) , P. Gutheis [-] , J. Cifreund [-] , M. Vegeš [-] , M. Jílek [-] (65. F. Soukup [-] ) , L. Turek [-] , P. Marek [-]

TJ Hraničář Malonty
J. Bílý [-] - R. Svatoň [-] , D. Svatoň [-] , L. Pulec [-] , J. Pešl [-] , L. Kuzma [-] , J. Kubát [-] , M. Kouba [-] , S. Gocala [-] , K. Beutl [-] , M. Beneda [-]

ŽK: 5. P. Gutheis , 68. P. Marek , 71. M. Přibyl - 59. L. Kuzma , 74. S. Gocala .
Místo: Větřní. Počet diváků: 45. Rozhodčí: Petroušek Antonín - ČERVÍČEK Roman (N), ŠIMEČEK Jiří (N).