3.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

Derby nepoznalo vítěze!

44. J. Hrbek , 75. O. Chalupa (p.) , 82. L. Žák , 86. L. Žák - 12. J. Král , 50. R. Podskalský , 67. V. Pankratz , 90. J. Pospíchal
0

Toto kolo proti sobě svedlo dva týmy z prachaticka, když Lažiště na svém hřišti přivítalo sousední Vimperk. A bylo se opravdu na co koukat! Tak jak to ve správném derby bývá, ani jeden z týmů nechtěl z boje odejít s prázdou a diváci tak mohli sledovat doslova gólovou přetahovanou až do samého závěru zápasu.

Góly byly k vidění v úvodu a závěru poločasu...

Skóre zápasu se měnilo již ve 12. minutě, kdy větší hlad po vítězství ukázali hosté a šli tak zaslouženě do vedení 1:0. Domácího golmana dokázal překonat Josef Král. Na další branku si museli diváci počkat až do samého závěru poločasu. O gól do šatny a vyrovnání se postaral útočník domácích Jan Hrbek a srovnal tak gólový účet zápasu na poločasových 1:1.

Brankostroj se rozjel naplno...

Ve druhém poločase se s góly doslova roztrhl pytel. Domácí jakoby se nepučili z první půle a hned v úvodu té druhé opět pustili svého soupeře do vedení. Nejprve přidal druhý gól vimperských Radek Podskalský, o pár minut později zvyšoval už na 3:1 jeho týmový parťák Václav Pankratz a s Lažištěm to vypadalo opravdu zle. Domácí však zaveleli k obdivuhovnému obratu a zhruba během 10 minut dokázali stav zápasu zvrátit ve svůj prospěch. Nejprve snižoval na rozdíl jedné branky Ondřej Chalupa. Následně překonal golmana v bráně hostů Libor Žák a za pár minut tentýž hráč vražednou desetiminutovku završil svým druhým gólem na 4:3 ve prospěch domácích. Těžko si představit rozpoložení hostujícího týmu, který měl ještě před pár minutami otěže zápasu ve svých rukou. I přesto se však dokázali hráči Vimperka semknout a doslova za pět minut dvanáct vybojovat alespoň jeden bod. Na konečných 4:4 uzavřel v 90 minutě skóre zápasu Jakub Pospíchal.

FK Lažiště
R. Suchý [-] - D. Kováč [-] , L. Žák [-] , J. Macek [-] - P. Ostádal [-] (83. M. Kotrch [-] ) , O. Chalupa [-] , J. Žák [-] (88. V. Selivanenko [-] ) , R. Vojta [-] - D. Kobera [-] (72. M. Stupár [-] ) , J. Hrbek [-] , P. Brzobohatý [-]

TJ Šumavan Vimperk
M. Hrubý [-] - J. Děd [-] , M. Sedláček [-] , J. Děd ml. [-] - J. Král [-] (87. P. Vondrášek [-] ) , J. Pospíchal [-] , R. Podskalský [-] (55. V. Pankratz [-] ) , O. Málek [-] , J. Pešek [-] , M. Tischler [-] , M. Šíp [-]

ŽK: 52. J. Král , 63. O. Málek , 76. M. Sedláček .
Místo: Lažiště. Počet diváků: 70. Rozhodčí: Rinth Jan - Trkovský Tomáš, Trčka Dominik.