7.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Libodřice deklasovaly Dobráč

22

Domácí tým, kterému v sestavě chyběli opět gólmani a zaskočit musel hráč z pole, rozebral soupeře na součástky a na cestu domů mu přibalil osm banánů.

Po deseti minutách bylo jasno

Od první minuty jsme si byli vědomi, že se do branky postavil Němec a že Sova s Hovorkou nastupují s deficitem celého týdne, protože byli nemocní. A vše podle toho také vypadalo.

Převzali jsme balón pod kontrolu a okamžitě jsme dostali soupeře pod tlak. Hned po první akci jsme dostali možnost zahrávat standardní situaci a po načechraném balónu od Beníška se hlavou prosadil Adam Baško - 1:0. Další možnost měl Sova, ale míč posunul jen špičkou vedle branky. Poté se prosadil poprvé v zápase Milan Pánek a stav byl v 10. minutě 2:0.

A i když se Škopek dostal za obranu a šel sám na gólmana a uklouzl a Pánek neproměnil svůj samostatný nájezd, vypadalo to se soupeřem bídně. A také, že ano.

Soupeř byl bezradný a to v 19. minutě Milan Pánek  prokličkoval vápno a zvýšil na 3:0. Na tomto čísle se sice poločasový výsledek zastavil, ale nutno podotknout, že jsme dál mačkali soupeře a ten se dostával na naší polovinu pouze sporadicky. My jsme ovšem zkoušeli možné i nemožné, ale v ničem jsme neuspěli. Hosté zahrozili pár centry, ale všechny bezpečně obrana v čele s Baškem odvrátila.

Dobráč odpadl a skóre se zvedalo

Druhý poločas začal ve velmi mírném tempu, alespoň z naší strany. Od prvního hvizdu byl soupeř na balónu a snažil se kombinovat. Nám chvilku trvalo než se zahřejeme a naštěstí si soupeř nevytvořil šanci na branku.

Uběhlo deset minut a už jsme se opět řítili na brankáře hostí. Svoje šance pálili Košík, Škopek, Pánek i Hrstka. Nevyšly ani dvě dalekonosné od Baška z přímých kopů.  Až po dvaceti minutách hry jsme se opět prosadili.

Košík zatáhl míč po lajně a naservíroval Martinovi Beníškovi přímo před branku a ten skóroval - 4:0. A poté, co si Milan Pánek opět pohrál s obranou a završil hattrick - 5:0 - se 74. minutě opakovala tatáž situace jako u branky Beníška. Pánek zatáhl míč a dával pod sebe. Sám před brankou se ocitl Pavel Škopek a nemýlil se. To už na tabuli svítilo skóre 6:0.

V té chvíli byl soupeř na kolenou a modlil se, aby byl konec zápasu. My jsme ještě přidali dvě branky z kopačky Marka Hrstky, který zakončoval svým typickým způsobem. Celý zápas zakončil nepřesným přímým kopem Pánek a my jsme se tak mohli radovat opět z vítězství a zisku důležitých tří bodů.

Reportáž z pera Pavla Škopka (LIB)

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Od první minuty jsme šli jasně za vítězstvím, soupeře jsme přehrávali kombinačně i rychlostně, a když jsme v desáté minutě vedli 2:0, tak bylo osudu zápasu rozhodnuto. Ukání jsme měli pod kontrolou, hráli s chutí a dobře kombinovali. V 65. minutě jsme vstřelili čtvrtou branku, to soupeře definitivně zlomilo a my přidávali další branky. Hosté si za celý zápas nevytvořili téměř žádnou šanci. Před zápasem jsme ještě řešili, koho postavíme na post brankáře, protože Skočdopole a Kolář mají zdravotní problémy, a Dittrich je v trestu. Tak padla volba na Tomáše Němce, který musí mít "brankářství" v genech po svém otci, spousta z nás si jistě pamatuje na skvělé výkony Tondy Němce! Vychytaná nula a 8 branek v síti soupeře hovoří za vše. S předvedenou hrou jsem spokojený.

Sokol Dobré Pole
Ondřej Exner, trenér: Zápas jsme po všech stránkách vůbec nezvládli. Prohrané souboje, přebírání hráčů, chaos v bránění a po totální nechuti jsme v zápase nemohli pomýšlet na nic. Po naší chybě z rohu, kdy jsme nechali úplně volného hráče hlavičkovat, jsme se sesypali a soupeř si zápas užíval.

T. Němec [-] - R. Medlen [-] (76. M. Matějka [-] ) , F. Šafránek [-] , P. Sova [-] (46. M. Hrstka [-] ) , A. Baško [-] , M. Hovorka [-] (73. R. Adámek [-] ) , L. Pohanka [-] , M. Pánek [-] , J. Košík [-] , M. Beníšek [-] , P. Škopek [-]

M. Neveselý [-] - J. Flieger [-] , T. Jícha [-] , S. Batamag [-] , F. Krejčí [-] , B. Nneji [-] (23. P. Varyš [-] ) - J. Žirovnický [-] , K. Páral [-] - M. Potůček [-] , E. Nana [-] - M. Vnuk [-]

ŽK: 30. P. Sova , 71. F. Šafránek - 40. F. Krejčí , 52. P. Varyš .
Hráči zápasu: A. Baško , F. Šafránek , M. Pánek .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: TRUMPUS Zbyněk - MLÁZOVSKÝ David (N), VARYŠ Petr (N).