2.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2019-2020

--

--

--

6

I do 2. mistrovského utkání na domácí půdě vstupoval Zavidov jako favorit. Čekal ho totiž nováček soutěže Velké Přítočno.

Hosté přijeli do Zavidova po domácím debaklu z minulého kola s defenzivní taktikou, která jim vydržela až do 17. minuty, kdy domácí Beneš vyvezl z vlastní poloviny balón, svojí nahrávkou našel ve vápně osamoceného Korčáka, který dostal domácího favorita do vedení 1:0.     I po tomto gólu hosté neustupovali od své taktiky pozorného bránění a vyčkávání na svou šanci. Domácí i nadále dobývali dobře fungující obranu hostí, ti je však do  vážnějších situací nepouštěli. Za zmínku stojí jen standardní situace z 25. min, kdy po centru Štillera, hlavičkoval ve vápně Korčák, jeho pokus ale bravurně zlikvidoval hostující brankář.     Zbytek poločasu se nesl v podobném duchu, domácí se snažili svou nepříliš nápaditou a pomalou hrou dobýt hostující branku, hosté čekali na svou šanci a bez větších problémů odolávali domácím. Ani druhý poločas nenabídl příliš pohledného fotbalu, jediným rozdílem bylo osmělování hostů, ze kterého pramenily standardky, které ovšem Krausovu branku neohrozily.     Změnu přinesla až 72. minuta kdy střídající Krejčí vysunul Žďánského a ten nabídnutou šancí nepohrdl a zvýšil na 2:0 pro domácí. Po té se několika zákroky zaskvěl hostující brankář když si poradil se střelami. Hanycha a Štillera.     Definitivní uklidnění přinesla domácím 82. minuta, kdy špatného odkopu hostí využil Krejčí a završil stav na konečných 3:0. Zavidov bere tři body a příští týden jej čeká utkání v Braškově, zatímco Velké Přítočno přivítá na své půdě Lány.

FC 05 Zavidov
Dan Devera, trenér: „Dnes to bylo takzvané ošklivé vítězství, které se nerodilo vůbec snadno. I když se nám dnes herně vůbec nedařilo, dokázali jsme zvítězit a to je nejdůležitější. Hosté zde odehráli velice slušné utkání a při bránění působili velice kompaktně. Nám dnes chyběl pohyb a zrychlení hry, které by soupeře překvapilo.Je pozitivní, že ani kluci nebyli s předvedenou hrou spokojeni. Vítězství si vážíme a víme, že se musíme v hodně činnostech zlepšit.“

A. Kraus [-] - M. Havel [-] , J. Klouček [-] , M. Dvořák [-] (59. M. Krejčí [-] ) , D. Štiller [-] , D. Žďánský [-] , J. Hanych [-] , V. Beneš [-] , L. Kapoun [-] , J. Hvězda [-] , T. Korčák [-]