13.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Lhota oládla derby a Tuchlovice tak odjely s prázdnou

90. Z. Zmeškal (p.) , 90. M. Pospíšil (vl.)
19

Lhota - Kladenské derby bylo na programu v rámci třináctého kola Ondrášovka KP, když domácí Lhota hostila nedaleké Tuchlovice.

Lhota spoléhala hlavně na standardní situace, ale góly nepadaly

Domácí byli od začátku zápasu aktivnější a vytvářeli si velké množství standardních situacích, ze kterých byli nebezpeční. Ve 20. minutě se domácí po rohovém kopu dostali do vedení, ale pro útočný faul Šalamouna gól neplatil. Další závar deset minut před koncem poločasu hostující obrana ustála. Do šance se jednou dostal hostující Miškovic, ale Tůma byl z brány včas.

Lhota nakonec urvala tři body

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu, jako poločas první. V 66. minutě se hosté z ojedinělého brejku ocitl v šanci Miškovic, ale míč se mu podařilo jen zlehka tečobat a na zadní tyči Pospíšil už balon nezachytil. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 88. minutě, kdy vznikl opět závar před brankářem Šimkem a po faulu Tomiče se kopala penalta, kterou domácí Zmeškal proměnil - 1:0. Hosté pak chtěli srovnat, vrhli na poslední minuty všechno do útoku, ale to byl i mlýn pro rychlé protiútoky Lhoty a po jednom z nich si nešťastně srazil centrovaný míč Kodrii do vlastní brány Pospíšil - 2:0.

SK Lhota
Petr Cais, trenér: "Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Podobně jako Nespeky toho Tuchlovice tentokrát moc nevymyslely a my byli lepší, i když ve finální fázi také nepřesní, bez efektu. Hosté dobře bránili, ale nakonec se nám povedlo to zlomit a opět jsme zvládli zápas, který byl vlastně o šest bodů. To se nám na podzim daří."

AFK Tuchlovice
Ondřej Pilař: "I přesto, že to z naší strany nebyl dobrý zápas a soupeř byl celý zápas lepší, tak prohrát gólem z penalty v 88. minutě je vždycky kruté. Do konce podzimu zbývají dva zápasy a my se z nich pokusíme urvat co nejvíce bodů."