13.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

Dobrovice rozhodla o své výhře nad Hvozdnicí již do poločasu

19

Dobrovice - I se Lukášem Třešňákem a Petrem Neradem nastoupila Hvozdnice do zápasu v Dobrovici, která ale zápas zcela zaslouženě ovládla a to ještě neproměnila několik dalších šancí.

Pohodlné vedení domácích o tři góly

Hosté vstoupili do utkání ofenzivně laděni, s vyčnívajícím Třešňákem a Neradem. Ale do defenzivy se hráči domácího celku dostávali poměrně snadno. První branku vstřelil v 15. minutě domácí kapitán D. Miškovský hlavou po rohovém kopu a využil tak dokonale zmatku v hostující obraně - 1:0. Vyrovnat mohla největší hvězda hostí, ale Třešňák obrovskou šanci neproměnil. Poté D. Miškovský zajistil Dobrovici i vedení o dva góly, když mu míč skvěle předložil Cigánek a ve svém zakončení ve 38. minutě nezaváhal - 2:0.

Domácí kapitán měl prsty i u třetího gólu v nastavení, po přihrávce Vajgla zakončoval na zadní tyč, kde číhal Kořínek, který již měl lehkou úlohu - 3:0. V prvním poločase ještě hostující Vašák vychytal na hattrick mířícího Miškovského a poté i hlavičku Vladyky po rohovém kopu.

Dobrovice zápas pohlídali i bez vyloučeného Klaina

Čtvrtý domácí zásah mohl přidat Cigánek, ale po kličce brankáři trefil pouze tyč. Branku netrefil o chvíli později Kořínek, když postupoval na Vašáka zcela osamocen. V 67. minutě byl vyloučen domácí Klain a o tři minuty později hosté po závaru Neradem snížili - 3:1. Dvě šance neproměnil dobrovický Kopecký, když tváří tvář brankáři minul bránu a druhý jeho pokus byl zblokován. V 82. minutě dal výsledku definitivní podobu Cigánek z přímého kopu z hranice šestnáctky - 4:1. Na výsledku nezměnily nic ani dvě šannce hostí, které zneškodnil Bartoš.

FK Dobrovice
David Miškovský, kapitán: "Hosté se prezentovali jako slušné kombinační mužstvo do ofenzivy, kde převyšovali Třešňák s Neradem. Naopak do jejich defenzivy jsme se dostávali poměrně často a do půlky jsme o výsledku rozhodli. Měli jsme snad deset gólových šancí, oni asi tři. V důležité chvíli nás podržel brankář Bartoš, jenž chytil dvě gólové šance."

O. Bartoš [-] - F. Kořínek [-] , D. Miškovský [-] (89. T. Kroupa [-] ) , M. Vajgl [-] (74. R. Miškovský [-] ) , J. Vladyka [-] , T. Cigánek [-] (85. V. Haetchi [-] ) , C. Golovko [-] (64. M. Kopecký [-] ) , P. Klain [-] , L. Macko [-] (88. T. Vejvoda [-] ) , L. Tůma [-] , D. Zelinka [-]