10.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

3. I. Presniakov , 7. A. Meita , 57. A. Preusler (p.) , 58. F. Lang - 84. M. Víšek
17

Do Kaplice dorazil kvalitní soupeř z Lipna. Hosté opět doplatili na neproměňování šancí, které je trápí od prvních kol.

Rychlé vedení domácích

Kaplická rezerva za krásného podzimního počasí hostila na svém hřišti tým z Lipna. Lepší úvod si Kapličtí ani nemohli přát. Už ve třetí minutě se totiž ujali vedení. Janura prostrčil míč do vápna Ievgenu Presniakovovi, který křížnou střelou pod břevno překonal brankáře Zábranského – 1:0. Ještě veseleji bylo na konci první desetiminutovky. Motz narýsoval kolmici na rozběhnutého Januru, který se dostal do vápna nezištnou přihrávkou našel před odkrytou svatyní Andrie Meitu a ten pohodlně skóroval – 2:0. To už na hřišti v hostujícím dresu nebyl zraněný Tomáš Kordík, kterému nevydrželo rameno. Hosté se do prvního vážnějšího ohrožení domácí brány dostali až po dvaceti minutách hry. Po akci Rohlíka si na zpětnou přihrávkou naběhl Krauskopf, ale v dobré palebné pozici bránící soupeře neprostřelil. Pak zase mohli pro změnu gólově udeřit Spartakovci. Po přesném načechraném centru Janury zakončoval bez přípravy Šťastný, vyprášil jen rukavice Zábranskému, akce pokračovala, šťastný přiťukl míč Presniakovovi, jenž poslal balón do tyče. Ve 26 minutě po Jirkově vysunutí byl v gólové pozici kapitán Spartaku Petr Janura, křížná střela se mezi tři tyče nevešla. Po půlhodině hry mohli hosté utkání zdramatizovat kontaktním gólem. Víšek vyslal do úprku Panského, ale jeho zakončení postrádalo větší razanci i přesnost a Schneider čisté konto uhájil. Na druhé straně se v obdobné situaci ocitl Pavel Jirka, i on byl sám před soupeřovým brankářem, střela po zemi se mezi tři tyče nevešla. Do kabin odcházeli Kapličtí s dvoubrankovým náskokem.

Domácí si vypracovali náskok, hosté využili šanci až v závěru.

I vstup do druhého dějství vyšel domácím náramně. Už po šesti minutách hry své vedení navýšili. Schneider dlouhým výkopem našel za obranou Januru, který byl následně ve vápně zastaven nedovoleně Skípalou a pískala se penalta. K jejímu zahrání se postavil Arnošt Preusler, Zábranskému nedal šanci a zvýšil na 3:0. V 57 minutě mohl snížit Víšek, pokusil se o technické zakončení, „lobík“ skončil nad břevnem Schneiderovy svatyně. Naopak po následné protiakci Spartakovců to bylo už o čtyři góly. Janura našel na pravé straně Štefana Marka, který předložil míč přesným přízemním centrem míč nepokrytému Filipu Langovi – 4:0. Lipenští se i za nepříznivého stavu snažili alespoň o čestný úspěch, ale v koncovce se jim příliš nedařilo. Rohlík v gólové pozici na Schneidera nevyzrál. V sedmdesáté minutě mohli pro změnu skórovat Kapličtí. Po akci Langa s Presniakovem mohl skórovat Andrii Meita, Zábranského však prostřelit nedokázal. Hosté se gólu nedočkali ani v 72 minutě po trestném kopu Račáka. Po jeho centru a obranné hlavičce Preuslera mohl na zadní tyči skórovat zkušený Skípala, ale míč mezi tři tyče neposlal. Skóre se nezměnilo ani po přímém kopu kaplického Jirky, který bránu Lipna netrefil. Hosté se nakonec gólu přece jenom dočkali. V 84 minutě připravil Schneidera o čisté konto skórující Milan Víšek – 4:1. Pak ještě mohl snížit Panský, ale v tomto případě se kaplický gólman překonat nenechal.

Napsal Libor Granec - FK Spartak Kaplice

FC Lipno nad Vltavou
Tomáš Račák - hrající asistent trenéra: Když mám utkání zhodnotit, tak první půle patřila domácím, ve druhé jsme byli lepším týmem my. Opět nás ale zradila koncovka, která nás trápí od zápasu s Větřním. To, co my nedáme, je neuvěřitelné, v každé půli jsme si vytvořili minimálně 3 šance, se kterými jsme měli naložit rozhodně lépe. Takto výsledek vypadá krutě, ale dle mého neodpovídá dění na hřišti. Budu se opakovat, ale pokud nezačneme své šance proměňovat, nebudeme získávat body. Neříká se mi to lehce, ale snad se rozstřílíme s Vyšákem.

TJ Spartak Kaplice B
F. Schneider [-] - M. Románek [-] , Š. Marek [-] , V. Kuchař [-] , A. Meita [-] , T. Fiala [-] , P. Janura [-] , P. Jirka [-] , I. Presniakov [-] , T. Vávra [-] , J. Motz [-]

P. Zábranský [-] - J. Knotek [-] , J. Rohlík [-] , L. Fenc [-] , Z. Skípala [-] , K. Krauskopf [-] , O. Panský [-] , M. Víšek [-] , T. Račák [-] , V. Březina [-] , T. Kordík [-]

ŽK: 37. T. Fiala , 67. V. Kuchař - 78. K. Krauskopf .
Hráči zápasu: I. Presniakov , A. Preusler .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: Reitinger Jiří - ŠULEK Petr (N), KRÁTKÝ Marcel (N).