12.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Bílovec si poradil s Kobeřicemi

17

Bílovec doma přivítal Kobeřice.

Bílovec se ujal vedení

Nedělní zápas dvanáctého kola krajského přeboru nám nabídl souboj mezi Bílovcem, který v minulém kole porazil Bystřici a mezi Kobeřicemi, které remizovaly s Pustou Polomí. Nyní již k samotnému utkání.

V tom byl od začátku jasný favorit a také to potvrzoval na hřišti. Bílovec svého soupeře jasně přehrával a byla jen otázka času, kdy se poprvé prosadí. To se stalo po necelé půlhodině hry, přesněji ve 26. minutě, kdy se ke střele dosal Marek Socha a nedal Štencelovi šanci - 1:0. V dalším průběhu první půle zahodili domácí další dvě tutovky. Hosté si takřka nic nevytvořili a mohli být rádi, že neprohrávají o více branek a stále se ještě drží v zápase. Nebyl to od nich optimální výkon. Bílovec tak nakonec do šaten odcházel s lepším pocitem a vedení o jednu branku nad svým soupeřem.

Bílovec přidal druhou branku

Ve druhém poločase byl obraz hry totožný jako v tom prvním. Bílovec nadále udával tempo hry a soupeře k ničemu nepouštěl. Pojišťovací branku vstřelil Střelec v 58. minutě - 2:0. Domácí si zápas v klidu hlídali a nedoupouštěli se zbytečných chyb. Jedinou větší šanci Kobeřic měl na kopačkách Šimeček, který se pokoušel přelobovat Nykše, ale ten skvělým zákrokem na poslední chvíli vytáhl míč konečky prstů nad jeho branku. To bylo vše, co v tomto zápase Kobeřice předvedly. Lídr soutěže z Bílovce další šance spálil a zápas už nakonec žádnou branku ani na jedné straně nepřinesl. Bílovec si tak připsal další tři body a nadále vévodí tabulce krajského přeboru. Kobeřice odjeli s prázdnou.

Bílovec čeká v příštím kole zápas ve Fulneku. Kobeřice hrají doma s Břidličnou.

FC Bílovec
M. Nykš [-] - M. Pěla [-] (69. J. Tomášek [-] ) , M. Socha [-] , P. Střelec [-] , Z. Dresler [-] , T. Socha [-] (62. D. Dub [-] ) , L. Černín [-] , M. Limanovský [-] , J. Bednář [-] , M. Mikuš [-] , O. Cverna [-]