10.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Kobeřice dvakrát neudržely vedení a v Čeladné padly

18

Čeladná doma přivítala Kobeřice.

Kobeřice dvakrát vedly, domácí vstřelili jednu branku

Sobotní utkání desátého kola krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Čeladnou, která v minulém kole remizovala s Bystřicí a mezi Kobeřicemi, které v nováčkovském střetnutí prohrály s Fulnekem. Nyní již k samotnému utkání.

Jako všechny utkání, tak i toto hodně ovlivnilo počasí. Terén byl hodně podmočený a pro oba celky to vůbec nebyl jednoduchý zápas. Lépe do něj vstoupili hosté z Kobeřic. Po necelé čtvrt hodině hry se dostal k míči Kubný a poslal ho za záda bezmocného Starečka – 0:1. Kobeřice byly lepším týmem, ale selhávali častokrát v koncovce, což je v konečném důsledku stálo body. Čeladná se postupně dostávala do hry a z jedné z mála svých šancí dokázala skórovat. K zakončení se dostal ve 28. minutě čeladenský Panov a srovnal stav utkání – 1:1. Dlouho to vypadlo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu. To se ale všichni, kteří si toto mysleli, zmýlili. Ve 45. minutě se po pěkné akci prosadil gólem do šatny Stříbný – 1:2.

Čeladná dvěma brankami otočila zápas

Druhý poločas se opět herně více vydařil hostům, ale i přes dvě vstřelené branky je dále trápilo velké množství spálených šancí. Domácí se čím dál tím více osmělovali, a ještě aby ne, když v tuto chvíli prohrávali. Skóre se opět měnilo až v 60. minutě. To si navedl míč na střelu Moučka a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Dá se říct, že na co fotbalisté Čeladné v tomto zápase sáhli, to spadlo do branky. I přes nespočet šancí hostujícího celku vše nasvědčovalo tomu, že zápas skončí dělbou bodů. To se změnilo v 86. minutě, kdy se po další chybě dostal míč ke Gažimu, který ho s dávkou štěstí poslal do sítě – 3:2. Kobeřice už se na vyrovnání nezmohly. Z Čeladné si i přes převahu neodváží ani bod a připisuje si třetí zápas v řadě bez vítězství. Čeladná se naopak herně i výsledkově hodně zvedla a z posledních třech utkání má na kontě sedm bodů.

V příštím kole čeká Čeladnou zápas ve Fulneku. Kobeřice hrají doma s Pustou Polomí.