5.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

26. I. Pop , 37. D. Bílý , 41. I. Pop - 16. D. Bořucký , 22. J. Janík , 53. Š. Továrek , 55. A. Kubalák (p.)
12

Šenov doma přivítal Oldřišov.

Oldřišov šel do dvoubrankového vedení, Šenov ještě do poločasu vývoj otočil

Sobotní utkání pátého kola krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Šenovem, který v minulém kole dostal výprask ve Fulneku a mezi Oldřišovem, který těsně prohrál v Krnově. Nyní již k utkání.

Do toho lépe vstoupili hosté a udávali tempo hry. V 16. minutě Prokša nešťastně nahrál Starému, který se dostal ke střele, ale Anděl míč vyrazil na svého spoluhráče Vojtěcha Jadrného. Ten vyslal Bořuckého, který se dostal sám jeden na jednoho. Skvěle si udělal hráče a zavěsil míč na vzdálenější tyč – 0:1. Hosté diktovali tempo hry. Ve 22. minutě si narazil Janík míč s Bořuckým, který ho nádherně vyslal šajtlí. Ten z první vystřelil a s pomocí, zřejmě drnu, se míč odrazil tak, že přeskočil gólmana a skončil v brance – 0:2. Už se zdálo, že domácí čeká další výprask. Ti ale zabrali a i s přispěním hostujícího celku, který byl vývojem uspokojen, se dostali do hry. Ve 24. minutě Maleňák odcentroval ze strany na Starého, který dobře hlavičkoval, ale asi dvacet centimetrů vedle pravé tyče. Ve 26. minutě zahrávali hosté roh, který ale gólman Rajko chytil. Z následného smrtícího brejku snížil Pop – 1:2. Domácí se zvedli a brzy již bylo vyrovnáno. Ve 37. minutě si našel odkop Bílý a svůj nájezd proměnil – 2:2. Aby toho nebylo málo, ve 41. minutě domácí zápas otočili. Pop vyslal nádhernou střelu ze střední vzdálenosti, zhruba ze čtyřiceti metrů. Míč ještě před gólmanem zaplaval a skončil pod břevnem – 3:2. Do poločasu se již výsledek nezměnil a domácí šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Hosté zápas dvěma brankami v rozmezí tří minut otočili

Do druhé půle šli hosté s tím, že tady určitě musí vyhrát. A úvodní tlak tomu nasvědčoval. Ve 47. minutě nahrávka Bouřckého přes celou šestnáctku propadla až na Továrka, který byl překvapený, pořádně nezakončil a míč skončil těsně vedle. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. V 53. minutě přišel krásný centr z pravé strany od Vojtěcha Jadrného na volného Továrka, který z úrovně penalty prostřelil gólmana - 3:3. V 55. minutě přišla již druhá “La Remontada“ v zápase. Bořucký kličkoval mezi třemi hráči, následně byl v šestnáctce faulován jedním z nich a byla z toho penalta. K té se postavil Kubalák a chladnokrevně ji proměnil – 3:4. Hosté mohli přidat i další branky. V 62. minutě přišla krásna individuální akce Janíka, kdy si od vlastní šestnáctky míč zatáhl až na tu druhou a jeho střela z levé strany skončila na břevně. V 86. minutě se ukázal střídající Hlaváček. Ten vyslal projektil ze čtyřiceti metrů přesně k tyči, ale Rajko předvedl skvělý zákrok. Hosté si nakonec vítězství ubránili a na hřišti Šenova si připsali tři body.

Šenov v příštím kole hraje doma s Českým Těšínem. Oldřišov čeká zápas v Bystřici.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí mužstva: “Jeli jsme si pro tři body, do půlky prvního poločasu, kdy jsme se dostali do dvoubrankového vedení, to tak i vypadalo. Bohužel se tím kluci asi uspokojili a přestali úplně hrát. A tak jsme šli do kabin za stavu 3:2. V kabině nastal vítr, řekli jsme si, že tady vyhrát musíme a zápasy otáčet umíme, a tak se i stalo. Sice od sedmdesáté minuty hráli více domácí, ale stav 3:4 jsme udrželi. Nepodali jsme dobrý výkon, ale důležité pro nás jsou tři body a ty máme. Hodně utrápený zápas s vydřeným vítězstvím.“