8.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

--

Domácím stačilo třináct minut na čtyři branky!

31

Rudíkov dlouho živil naději na bodový zisk, ale domácí se po hodině hry rozstříleli.

Hosté po půli vedli

Po úvodním oťukávání se do první šance dostal domácí Stehlík, ale jeho hlavičku, po centru Starka, vyškrábl hostující Doležal nad břevno. Z následného rohu pak pálil stejný hráč vysoko nad. Domácí se dále snažili prosadit dlouhými nákopy před branku. S nimi si však hostující obrana dokázala poradit. V závěru poločasu měli možnost skórovat i hosté. Střela Skryji ani hlavička Nožičky nemířily mezi tyče. Branka padla až tři minuty před koncem poločasu, když dlouhý výkop rudíkovského brankáře propadl za domácí obranu k volnému Pažourkovi, který nabídnutou příležitost využil - 0:1.

Domácí po přestávce otočili

Po hodině hry konečně protrhli domácí střeleckou smůlu a během čtvrt hodiny rozhodli o jednoznačném vítězství. Nejdříve centr Novotného na vzdálenější tyči poslal do sítě Kosmák - 1:1. Za dalších deset minut posadil K. Svoboda míč z trestného kopu přesně na hlavu volného Novotného - 2:1. Po další minutě hry se prosadil z hranice velkého vápna Stark - 3:1. Úspěšnou čtvrthodinu pak zakončil nádhernou střelou do šibenice Horecký - 4:1. Vedení mohl ještě navýšit aktivně hrající Novotný, ale jeho střelu k tyči bravurně vyrazil Doležal. Poslední šanci utkání měli hosté, ale střela Trnky ve vyložené šanci šla těsně vedle tyče. Za předvedený výkon ve druhém poločase si domácí všechny body plně zasloužili.

Moravské Budějovice hrajou v příštím kole ve Stonařově. Rudíkov hostí Hamry.

FK Rudíkov
Lukáš Trnka (asistent trenéra): Opět jsme na hřišti soupeře podali velice slabý výkon. Dopředu nás sráželo velké množství nepřesností, v obranné činnosti individuální chyby, za které jsme byli potrestáni. Nejlepší hráč asi nikdo, ale pokud někdo podal dobrý výkon, tak Josef Pažourek a Lukáš Nožička do té doby, než se zranil a musel ze zápasu odstoupit.