15.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2019-2020

--

--

Jediná branka Mochtína rozhodla

19

Mochtínu se závěr podzimu velmi vydařil a naplno bodoval i ve Svéradicích. Mochtín tak po podzimu končí s 21 body na 9. příčce a Svéradice s 12 body na 14. místě.

Rychlý gól byl nakonec vítězný

V prvním poločase byl Mochtín jasně lepším týmem. Vypracoval si minimálně šest gólovek, ale proměnil jen jednu. Běžela 11.minuta, kapitán hostů Jakub Bejvl prošel až k velkému vápnu Svéradic, přesnou přihrávkou poslal do šance Viliama Pretzelmayera a ten levačkou otevřel skore zápasu - 0:1. Před tím ale již mohl skorovat mochtínský Jan Žiak v 1. minutě, když mířil těsně vedle. Ve 4. minutě po přihrávce Jana Šafránka zakončuje golově Zbyněk Smolík, ale branka pro ofsajd není uznána. V 7. minutě jde Mochtín ve třech do brejkové akce, která však opět nekončí golem. Domácí drží nad vodou skvělými zákroky golman Michal Soukup. Další pěkný útok s golovými parametry předvedl Mochtín ve 14.minutě, ale ani z toho nezapršelo. Domácí se pomalu a jistě dostávají z defenzivy, vyrovnávají hru, ale k zakončení se dostávají až ve 33. minutě z volného přímého kopu zahrávaným Vlastimilem Beránkem. Vzápětí se ale dostává na druhé straně do soloúniku Šafránek, v čisté golové šanci opět selhává, domácí brankář jeho střelu vytahuje na rohový kop. Ve 37. minutě se po dlouhém pasu dostává z otočky k zakončení domácí kanonýr Beránek, ale jeho střela jde vysoko nad bránu mochtínského brankáře.

Po přestávce bez branek

Druhý poločas již tolik brankových příležitostí nepřináší. Tu největší měl v 60. minutě po rohovém kopu mochtínský Pavel Staněk, ale jeho hlavička z malého vápna jde těsně nad břevno. Domácí pak posilují ofenzivu, chtějí alespoň vyrovnat, ale to se jim nedaří. Mochtín jednobrankový náskok udrželo až do konce.

FK Svéradice
Marcel Voříšek, trenér domácích: Chtěli jsme poslední zápas podzimu doma vyhrát, což se nám nepovedlo. Na soupeřovu brzkou branku jsme nedokázali odpovědět a soupeř si tak zaslouženě odvezl všechny body. Musím ale chlapy pochválit, jelikož i vzhledem k tomu, že máme jednoznačně nejstarší tým v celé soutěži, bojují každý zápas až do konce. Bohužel vázneme na produktivitě.

TJ Sokol Mochtín
Karel Šot, předseda TJ Mochtín: Poslední mistrák roku 2019 odehrálo naše áčko za příjemného podzimního počasí, ale ne zrovna na ideálním terénu. Drnovatý terén moc fotbalu nenahrával, náš tým však byl v tomto okresním derby lepším mužstvem, zvítězil zaslouženě. Děkujeme našim fotbalistům za pěkné výkony a vzornou reprezentaci nejen naší TJ, ale celé Obce Mochtín, poděkování patří i vedení a realizačnímu týmu, ale též fanouškům, kteří našim fotbalistům pravidelně fandili a podporovali je doma i na hřištích soupeřů.

M. Soukup [-] - R. Kába [-] , J. Makovec [-] (46. M. Jiřinec [-] ) , V. Beránek [-] , S. Makovec [-] , M. Hájek [-] , M. Heimlich [-] , M. Chaloupka [-] , V. Brůha [-] , M. Petrášek [-] , P. Brokeš [-] (81. J. Vonášek [-] )

M. Blahník [-] - Z. Smolík [-] (65. M. Kapusta [-] ) , J. Bejvl [-] , J. Šafránek [-] , P. Staněk [-] , S. Strejc [-] , J. Čeleda [-] , V. Pretzelmayer [-] , J. Žiak [-] (84. D. Gajdušek [-] ) , T. Vichr [-] , J. Dolejš [-]

ŽK: 72. M. Chaloupka - 56. V. Pretzelmayer .
Hráči zápasu: M. Soukup - J. Šafránek , V. Pretzelmayer .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: SLADKÝ Stanislav - ČERMÁK Vladimír, VOCELKA Milan.