15.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2019-2020

--

Luby se díky výhře bodově dotáhly na páté Radnice

29. P. Kvítek (p.) , 40. V. Koželuh , 65. V. Koželuh , 85. K. Šleis - 70. O. Dušička , 80. P. Koča
19

Kralovice mají zápasy jako na houpačce a až na jediný bod z domácího zápasu s Radnicemi, posbírali venku zbylých dvanáct. Luby jsou zase tým, který sbírá body výhradně doma, a tak se dal očekávat zajímavý zápas.

Brankové hody nastartovala penalta

Zápas začal zvolna, nic podstatného se v prvních dvaceti minutách nestalo. Více do hry se pak dostávali domácí, kteří si vytvářeli slibné příležitosti. Po několika neproměněných šancích byl ve vápně hostů nedovoleně bráněn Jan Holý a domácí dostali od sudího výhodu zahrávání pokutového kopu, který ve 29. minutě proměnil Patrik Kvítek. Hosté se do moc nebezpečných situací nedostávali, a vznikal tak prostor pro domácí. Hlavou ve 40. minutě navyšoval vedení Vojtěch Koželuh a za stavu 2:0 se šlo do šaten.

Za 20 minut 4 branky

Ve druhé polovině zápasu se ke slovu dostali i hosté. Jejich první šance ale neskončily gólové, a tak se opět trefili domácí. Za Luby navyšoval vedení na 3:0 v 65. minutě opět hlavičkou Koželuh. Tato branka, jakoby Kralovice nastartovala a zažali jezdit, jak se říká "po pr*eli". Jednoznačně začaly Luby přehrávat a vyústilo to až v kontaktní branku, kterou v 70. minutě vstřelil Ondřej Dušička. Za přehnanou snahu byl o pět minut později, druhou žlutou kartou, potrestán kralovický Marek Chvosta. Ale na kralovické hře to nebylo znát. Mezeru v sestavě zaplnili a jeli dál. V 80. minutě se prosadil Pavel Koča a užto bylo jen o jeden gól. Když už se schylovalo k další brance do sítě Lub, přispěchal se záchranou po rychlé akci zakončující Karel Šleis, který od trenéra před střídáním jistě dostal jasný pokyn - skóruj. Na to už hosté nedokázali odpovědět a domů tak odjeli s prázdnou.

TJ Start Luby
Radek Pikhart, trenér domácích: Hra začala být zajímavá až po 20. minutě, to se oba týmy "rozjely". Zaslouženě jsme po poločase vedli, ale ve druhé půli přišel útlum, hosté zlepšili hru a i přes vyloučení jejich hráče byli lepším týmem. Náskok se nám však podařilo udržet a v závěru pojistit.

V. Hromada [-] - T. Bureš [-] , P. Kvítek [-] (88. D. Sládek [-] ) , M. Šůs [-] (90. A. Hosnedl [-] ) , M. Vejskal [-] , J. Holý [-] , J. Skýpala [-] (72. K. Šleis [-] ) , V. Koželuh [-] , T. Votava [-] , A. Čížek [-] , J. Havlíček [-]