Žihle otočila vývoj utkání, ale nakonec opět prohrála

20

Svatobor Hrádek se vydal na dalekou cestu do Žihle s podporou dvacítky svých věrných fanoušků. Zápas se slibněji vyvíjel pro domácí, jenže na ně opět padla deka a další zápas na body nedosáhli.

Vyrovnaná hra a sžívání s terénem

Jelikož je v Žihli umělý trávník, mnoho týmů tam jezdí nerado a mohlo by se zdát, že domácí na tomto povrchu budou mít více ze hry, jelikož na něj jsou zvyklí. Ale první poločas byl vyrovnaný. Hrálo se opatrně na obě stran a hosté se spíše seznamovali s umělým podkladem. První poločas tak nic zajímavého nepřinesl a odcházelo se do kabin za stavu 0:0.

Šest branek za poločas a body pod Svatobor

To druhá půle začala ve svižnějším tempu. Po akci hostů se k míči dostal Matějka, který si před brankářem věděl rady a usměrnil míč do sítě - 0:1. Hra pokračovala ve vyrovnaném tempu a ke slovu se dostali domácí. Ze standardní situace v 67. minutě nejprve udeřil domácí kapitán Sefzig. Na hřišti se přiostřilo a když rozhodčí neuznal hostům branku na přelomu sedmdesáté minuty, otočil skóre ve prospěch domácích z protiútoku Šafář, po spolupráci s Pfeiferem. Hosté vystřídali, do hry nastoupil Skála a hned po dvou minutách se blískl, když svou přihrávkou našel Štěpána, který se zakončením do odkryté brány neměl problém. Srovnáním jako by na domácí padla deka a v následujících 3 minutách padlo na obou stranách celkem pět žlutých karet, zejména frustrací a přehnaným důrazem v soubojích. Další branka přišla v 85. minutě, do níž byl svou aktivitou opět zapleten Skála, ale na konci všeho byl zkušený Kočí, který tak otočil utkání na stranu hostů. Domácí se snažili o vyrovnání, ale bezvýsledně. V posledních minutách zápasu rozehrávali rohový kop, na který se do velkého vápna a okolí, seběhli všichni domácí hráči, včetně brankáře. Jenže hrádečtí rohový kop ubránili a z následného rychlého protiútoku do odkryté brány potvrdil vítězství hostů Jan Skála.

TJ Slavoj Žihle
Robert Otcovský, trenér domácích: První poločas byl herně vyrovnaný. Potom měl soupeř více šancí a i přesto, že jsme dali 2 branky, tak si hosté zasloužili vyhrát víc. Opět jsme dostali branky po individuálních chybách a nechopili jsme se šance na lepší výsledek.

TJ Svatobor Hrádek
Jiří Brabec, trenér hostů: První poločas byl vyrovnaný a my jsme se spíš seznamovali s umělým povrchem. Ve druhém poločase už jsme měli herní převahu a i když nám rozhodčí neuznal, podle mého názoru, regulérní branku, zápas jsme zvládli lépe. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří za námi takovou dálku jeli. Zároveň chci vyzdvihnout výkon Jana Skály, který se po nastoupení do hry zapsal nejvíce pod naše vítězství.

Počet diváků: 67. Rozhodčí: Hamouz Jakub - FILLINGER Miloš, ŠIMEK František.