11.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

19

Duel tabulkových sousedů skončil nerozhodně. A diváci se rozhodně nenudili.

První poločas

Zápas začal dost opatrně, obě mužstva chtěla hrát kombinační fotbal, ale terén tomu moc nepřál. Míč hodně odskakoval, takže bylo výsledkem spousta ztrát, do šancí se dostávala obě mužstva jen velmi složitě. První velká šance přišla pro domácí ze standardky, kdy Zimek pěknou technickou střelou mířil míč k tyči, ale brankář skvěle míč vyrazil na roh. A na konec po chvilce hosté udeřili. Po straně dával před prázdnou branku míč hostující hráč a vracející se Zatloukal si srazil smolně míč do vlastní branky a hosté šli do vedení. Do přestávky se nic nezměnilo.

Druhý poločas

Druhý poločas domácí začali hodně aktivně a drali se za vyrovnáním. To přišlo po autovém vhazování, krásný centr do vápna a Grznárik hlavou nedal šanci bezmocnému brankáři hostů a bylo srovnáno. To hosty hodně znervóznilo a po pár minutách Šálek dostal míč za obranu a zakončil na zadní tyč a domácí vedli 2:1. Hosté hru otevřeli a hráli jednoduchý fotbal a po chvilce bylo vyrovnáno. Zkušený šutér Prochazka přehodil brankáře a bylo vyrovnáno na 2:2. Byl to pohledný fotbal pro oko diváka. Pak se  předvedl krásným sólem Přibyl a zkušeně obešel tři hráče a dal domácím opět vedení - 3:2. Hosté vsadili všechno na jednu kartu a přece jen se jim podařilo vyrovnat, kdy domácí dvakrát mohli odkopnout míč a nedokázali to a hosté to se štěstím dotlačili do brány Holým a bylo to 3:3. Na konci zápasu mohli hosté dát dokonce vítězný gól po rohovém kopu z malého vápna po obrovské šanci minul hráč o kousek pravý roh branky a zápas skončil dělbou bodů.

FC Velešín
Stanislav Šálek (útočník): Diváci byli spokojení, tleskali po zápase, byl to pohlednej fotbal, hodně gólů a tak to má být. Fotbal má bavit a ne hrát nějakou holomajznu, takže dělba bodů spravedlivá. Mohli jsme vyhrát, ale taky jsme nemuseli mít ani bod. Zápas měl všechno, co k fotbalu patří.