4.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2019-2020

--

--

Sedlec veze bod z Frymburka

26

Sedlec zajížděl ke třetímu kolu na horkou frymburskou půdu, kde se body získávají velmi složitě. Domácí, kteří před utkáním okupovali spodní příčky, čekali stále na nějaký bodový zisk.

Po prvním poločase vedl Frymburk

První minuty utkání ale nenasvědčovaly tomu, že Frymburští budou brát ze zápasu nějaký bod. Sedlečtí na svého soupeře vlétli a drželi jej na jeho vlastní polovině. Hosté měli i několik nebezpečných střel, které však povětšinou mířili těsně mimo tři tyče. A tak ve 23. minutě udeřili z ojedinělé a trochu šťastné akce domácí. Po několika hlavičkových soubojích přistál balón na hrudi Tomáše Káni, který si jej ideálně postrčil do běhu, a ač tísněn hostujícím hráčem, dokázal umístit střelu na bližší tyč a Frymburk rázem vedl – 1:0. Po inkasované brance se hosté opět vydali do útoku, už se ale nedostávali k zakončení, a tak první půli prohráli.

Sedlec vyrovnal a veze domu bod

Sedlec si lepší vstup do druhé půle nemohl ani představit, ihned po změně stran totiž kapitán Zíka našel rozběhnutého Petra Borovku, který tváří v tvář překonal brankáře domácích – 1:1. Vzápětí mohli Sedlečtí otočit vývoj utkání na svou stranu, když centrovaný míč z kopačky Kučery skončil náhodně na spojnici Mertlovy branky a následně se odrazil k nohám Šindeláře, ten ale prázdnou bránu z těžké pozice přestřelil. Další minuty se spíše mluvilo a přerušovalo, než že by se hrál fotbal. Domácí byli výrazně nespokojeni s tím, jak rozhodčí Bartůněk utkání vedl a několikrát ho společně s fanoušky počastovali neslušnými výrazy. V samotném závěru mohli domácí zvítězit, ale z přímého kopu orazítkovali pouze horní tyč Hanzalovy brány, a tak utkání skončilo smírně. V dalším kole Sedlec přivítá v sobotu od 17 hodin nováčka a souseda v tabulce z Větřní. Frymburk čeká zápas na hřišti Zlaté Koruny