3.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

--

--

--

Utkání ve Lhenicích na patnáct minut přerušila bouřka. Ta prospěla domácím, víc než na remízu ale proti Čtyráku nedosáhli

25

Lhenickým vstup do nové sezóny nevyšel. Po prohře v Roudném bodově tratili i premiérově doma při remíze se „Čtyrákem“, když v obou úvodních zápasech zatím zůstali dlužni kvalitnímu hernímu projevu z mistrovského jara.

Výběr z prvního poločasu

9.´ - po Balicově autovém vhazování a následné Prennerově přesné uličce na Berana posledně jmenovaný nastřeluje břevno

17.´ - chvíli početního oslabení hostujícího týmu z důvodu ošetřování hráče využívají domácí ke vstřelení branky, kdy po centru Ryšánka se hlavou proti gólmanovi Vosejpkovi prosazuje Balica a posílá Lhenické do vedení (1:0)

19.´- po centru do šestnáctky domácí gólman Dvořák jistým zásahem likviduje soupeřovu možnost ke skórování

25.´ - Iliev se po uvolnění dostává před gólmana Vosejpka, ten mu však při vzájemném střetu míč odebírá

28.´ - velká gólová šance „Čtyráku“ k vyrovnání, kterou za pomoci Balicova vykopnutí míče z brankové čáry skvěle likviduje gólman Dvořák

41.´ - po zbytečné lhenické ztrátě balónu přesnou trefou překonává Nečekal Dvořáka a vyrovnává stav na 1:1

44.´ - v brankové možnosti po Bumbově centru se ocilá před gólmanem hostů Iliev, ale balón vyslaný z jeho kopačky míjí brankovou konstrukci

Výběr z druhého poločasu

55.´ - po nevydařeném odkopu brankáře po „malé domů“, získávají míč Čtyřdvorští a do zcela odkryté branky jej podruhé v zápase posílá do sítě Nečekal, když dobíhající Bumba ho již z ní nestíhá vykopnout. Hosté jdou do vedení (2:1)

60.´- další velká možnost hostujícího týmu zůstává nevyužita

62.´- nad lhenickým fotbalovým hřištěm se strhává silná bouřka a liják, sudí Valeš, dle pravidel, přerušuje utkání na 15 minut

66.´- v opět navázané hře provádějí Lheničtí za faul na Balicu trestný kop Ryšánkem, jehož přesnou, krásnou střelou srovnávají na 2:2. Po vyrovnávající brance počínají mít na podmáčeném trávníku herně navrch za přispění přišedších střídajících herně konstruktivního Tůmy a výborného hlavičkáře Maháka

68.´- zleva šestnáctky je Bumbovo nebezpečné střelecké zakončení zblokováno jedním ze čtyřdvorských beků

71.´- po Tůmově uvolnění za obranu v další gólové „ložence“ Iliev, ale ač sám před gólmanem jej nepřekonává

74.´- branková možnost na druhé straně, kdy vypálenou dělovku ze standardky gólman Dvořák neudrží, naštěstí pro domácí Funda stačí před dobíhajícím protihráčem uklidit míč do bezpečí

81.´- v další „gólovce“ domácí Iliev, kterého na hranici šestnáctky nedovoleně zastavuje jeden z bránících hráčů, stačí se ale hbitě zvednout z trávníku a ač sám dál v postupu na strážce branky pokračuje, zastaví jej hvizd píšťalky sudího, nepochopitelně bez ponechání výhody ve hře. Následný nařízený „trestňák“ Lheničtí nevyužívají

91.´- v prodloužení se ke střeleckému zakončení dostává Mahák, mezi tyče v dobré pozici nezamíří

93.´- utkání končí smírně za bodové ztráty pro domácí, Lhenické, pro Čtyřdvorské asi v celku za spokojenosti ze získaného bodu na soupeřově hřišti

AUTOR: JAN BUMBA

SK Lhenice
Ivo Čech (trenér): Pochopitelně jsme chtěli doma vyhrát. První poločas se hrálo vyrovnané utkání, mladý tým hostí nás zlobil svým pohybem a fotbalovostí, těžko jsme se dostávali vinou našich častých chyb v přechodové fázi k ohrožení soupeřovy branky. Přesto jsme nastřelili Beranem břevno a Balicou dostali do vedení, hosté ale těsně před poločasem, nutno říci zaslouženě, vyrovnali. Prvních dvacet minut druhé půle byli hosté lepší, častěji na míči a po naší chybě u vlastního pokutového území se dostali do vedení. Po vynucené bouřkové pauze a s příchodem Tůmy na hřiště, který nastoupil po půlroční přestávce, se ale situace otočila. Byli jsme mnohem nebezpečnější, hladovější, měli jsme více šancí a myslím, že i měli na to, abychom výsledek překlopili na svou stranu. Povedlo se nám bohužel jen srovnat po krásné brance z trestného kopu Ryšánkem. Nedá se nic dělat, musíme koukat dopředu a v rámci možností se co nejlépe připravit na okresní derby v Prachaticích.