--

Vyhrocený zápas v Českých Budějovicích skončil těsnou výhrou domácích

41. R. Tomek
25

Podle statistik to vypadalo na dominanci domácích, ale Čížová ukázala, že umí bojovat. Nakonec i přes velkou snahu hostí, tři body zůstávají doma.

První poločas v dominanci domácích

Jestli někdo očekával, že zápas bude opatrný, tak se mýlil. Domácí do zápasu vtrhli jako nastartované formule, což vedlo k tlaku. Hosté na to nebyli připraveni, a tak toho domácí využívali. Vytvořili si několik příležitostí, které bohužel pro domácí zneškodnil výborný Jaroslav Novák. Obrovská snaha z obou stran, vyústila ve zranění Michala Polodna z Čížové. Ve 30. minutě musel tento hráč odstoupit, jelikož dostal nepříjemný „šlapák“ na kotník. Od té doby to začalo v obou táborech jiskřit. První branky jsme se dočkali až ve 41. minutě, kdy Rostislav Tomek vypustil takovou průměrnou střelu, na brankáře hostí. Ta ale stačila na vstřelení branky, protože hostující brankář měl omezený výhled, když mu před „čumákem“ clonil jeden z jeho spoluhráčů – 1:0. Hosté si ke konci první půle dokázali vytvořit nějaké šance – bez úspěchu.

Druhých 45 minut bylo „nahoru, dolu.“

Čížová do druhé půle šla s tím, že se s Českými Budějovicemi dá hrát. To je logicky namotivovalo něco udělat s výsledkem. Hosté se snažili tlačit více a více dopředu, ale vypadalo to, že domácí na to byli připraveni, takže si Čížová nevypracovala žádnou pořádnou šanci a „Budějky“ to využívali na různé protiútoky, které končily jako šance hostí – bez vyložené šance. Konec zápasu byl docela perlivý, protože se strhla docela ostrá slovní přestřelka mezi oběma týmy.

TJ Sokol Čížová
Martin Jirouš - útočník: Domácí začali náporem, vypracovali si pár šancí, které skvěle zneškodnil Jarda Novák. Ke konci půle jsme se začali dostávat k brejkům, ale nevyřešili jsme je ideálně. Druha půle byla vyrovnaná, víceméně bez šancí. Snažili jsme se vyrovnat, ale vyloženou šanci jsme si nevypravovali, takže domácí zaslouženě vyhráli.