--

15

Domácí potvrdili roli favorita a berou tři body.

Domácí po půli vedli

Domácí tentokrát postrádali nejlepšího střelce Sedláka, ale jeho roli plně zaujal druhý nejlepší kanonýr Miroslav Kroutil. Ten už ve třetí minutě s přehledem poslal do sítě míč po prudkém Pachlopníkově centru - 1:0. Vstřelený gól domácí nabudil do dalšího tlaku. Hned o šest minut později se mohli Brňané radovat podruhé, Juráskovo zakončení však skončilo pouze na břevně. Ve 12. minutě už radost přišla, byla ovšem předčasná. Pachlopník zakončoval únik dvou domácích hráčů proti brankáři hostí, pomezní rozhodčí ovšem odmával ofsajd a skóre se tentokrát neměnilo. Tempo hry pak postupně uvadalo a pozdvižení přinesl až pět minut před koncem půle zákrok domácího brankáře Marka proti dalekonosné střele Sodomky. Tato hrozba domácí vybičovala a hned o minutu později už se skóre měnilo a rozdíl byl dvoubrankový. To když se do zakončení po Kroutilově asistenci dostal Holman a překonal žďárského Jíchu - 2:0.

Domácí si vedení pohlídali

Ve druhé půli nejdříve zahrozil v 60. minutě Kunstmüller, který pronikl z prava do vápna a křížem vystřelil těsně vedle. Vše zajímavé se tak seběhlo až v poslední desetiminutovce. V 83. minutě se míč zjevil před Kroutilem, který měl nikým nehlídaný jednoduchou práci - 3:0. Nedělní normu dvou gólů na každý poločas pak splnil Jambor, který naskočil do hry během druhé půle. V 85. minutě se ve vápně zorientoval ze všech nejrychleji a pečetil konečné skóre - 4:0. Asistenci si připsal opět Kroutil, který tak dnes byl u všech branek Zbrojovky.

Zbrojovka hraje doma se Starou Říší. Žďárští zakončí podzim v Jihlavě.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Václav Pohanka (asistent): Domácí vyhráli zaslouženě, ale nemáme se za co stydět. Škoda, že jsme nějakou šanci nedotáhli k brance. Postupem času se začalo projevovat lepší fyzická připravenost domácích.