16.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Souboj druhého s třetím rozhodla jediná branka

19

V zápase třetích Libodřic, které hostily druhé Býchory, byl k vidění hlavně urputný boj, který rozhodla branka Jakuba Vyhnánka z úvodu utkání. Domácí přes urputnou snahu vstřelit gól nedokázali.

Z několika šancí se ujala jediná

Býchory v minulém kole dokázaly obrat o body lídra tabulky a dotáhly se na rozdíl jediného bodu. Tento rozdíl rozhodně nechtěly promarnit, ale čekal na ně důrazný a houževnatý celek Libodřic.

Už od prvních minut zápasu bylo jasné, že důraz domácích bude pro hosty oříškem. Do první šance se dostali po deseti minutách hry domácí borci, když dlouhý aut Škopka si zpracoval v šestnáctce Sova, ale než se stačil otočit ke střele, hostující obránce mu balón ukopl na rohový kop. Z něj zahráli domácí povedený signál, Košík našel nabíhajícího Baška, ale jeho razantní střelu reflexivně vyrazil Heres a dorážka mířila nad břevno.

Nedáš - dostaneš. Domácí ztratili zbytečně míč u půlící čáry, balón rychle putoval do levého křídla na Jakuba Vyhnánka, který si balón navedl na střed a přes ruce gólmana Koláře poslal hosty do vedení 0:1. Hned za minutu mohli hosté skórovat podruhé, ale tentokrát včas Kolář vyběhl proti pronikajícímu A. Vyhnánkovi a míč vyrazil do strany.

Domácí inkasovaná branka nerozhodila a šli za vyrovnáním. Sraženou střelu Sovy se snažil dostat do sítě Košík, ale obránci míč stihli uklidit do bezpečí. Centr Němce vyrazil Heres jen k Sovovi, ale jeho zakončení šlo vysoko nad. Zahrozili i hosté, když Teplého střelu ze strany likvidoval Kolář.

K brance ale nevedla ani vyložená šance Sovy, který koníčkem hlavičkoval centr Hrstky, ale Heres stačil špičkou nohy zasáhnout. K zakončení se pak nedostal po centru Beníška Baško. Na druhé straně závar po rychlém protiútoku dokázali libodřičtí obránci ukopat.

Byl to více boj než fotbal

První polovina druhého poločasu nabídla více než stovce diváků bitvu o střed hřiště bez nějakých gólových šancí. Postupem času se ale domácí tlačili více před branku Herese, hosté zase měli snahu zlobit a rozhodnout z brejkových situací.

První vážnější příležitost měli domácí v sedmdesáté minutě, kdy Baško z trestného kopu ale pouze nastřelil hráče ve zdi. V tomto čase také sáhli libodřičtí trenéři ke střídání a nevýrazného Hrstku nahradil Hovorka.

V závěrečném náporu se dostal do dobré šance Pohanka, ale jeho křížnou střelu vyrazil Heres a Košík už dorážet nestačil. V několika závarech v posledních minutách, kdy se do šestnáctky Býchor přesunul i domácí brankář, už ale kýžená vyrovnávací branka nepadla. A protože ani hosté nedotáhli žádný brejk, skončil zápas hubenou, ale důležitou výhrou pro hosty.

FK Libodřice
Pavel Škopek, hráč: Zápas jsme chtěli jednoznačně vyhrát. Celý týden jsme se tomu poctivě věnovali a připravovali se na to, že to bude jeden z nejtěžších mačů v okrese. Po mojí chybě jsme bohužel prohrávali a nedokázali jsme to zvrátit i přes veškeré úsilí. Tlak jsme si v závěru vytvořili obrovský, ale hrát snad do půlnoci tak jsme gól nedali. Je to škoda, zvláště po tom, co hosté druhý poločas navštěvovali naši polovinu jen sporadicky. Můj osobní pocit je takový, že jsme byli lepším mančaftem a rozhodně jsme si alespoň penaltový rozstřel zasloužili. Teď budeme soustředit síly na Tři Dvory a věřím, že to vyjde.

TJ Sokol Býchory
Ondřej Vaňkát, hráč týmu: Velmi těžký zápas. My dopředu věděli, že nám nebude styl domácích sedět, což se potvrdilo. Vstřelili jsme ale rychlou branku a ihned mohli další přidat, ale to bylo víceméně od nás směrem dopředu všechno. Naopak více šancí měli domácí. Proti nim skvěle zachytal Heres. Zápas nebyl pro diváka koukatelný, žádná kreativita, žádná fotbalovost. Naštěstí jsme této překopávané odolali a odvážíme šťastné tři body. V příštím kole Nučice, těm máme z podzimní části co oplácet (prohra venku 4:0).

M. Kolář [-] - F. Šafránek [-] , M. Beníšek [-] , M. Pánek [-] , P. Škopek [-] , M. Hrstka [-] (70. M. Hovorka [-] ) , T. Němec [-] , A. Baško [-] , J. Košík [-] , P. Sova [-] , L. Pohanka [-]

O. Heres [-] - J. Teplý [-] , J. Vyhnánek [-] , L. Funda [-] (67. P. Chlumský [-] ) , O. Vaňkát [-] , A. Chvalovský [-] , P. Pěkný [-] (77. K. Koubek [-] ) , Z. Jirkovský [-] , A. Vyhnánek [-] , P. Kedršt [-] , L. Lev [-]

ŽK: 63. P. Škopek - 74. J. Vyhnánek , 87. K. Koubek .
Hráči zápasu: A. Baško , P. Sova , F. Šafránek - O. Heres , J. Vyhnánek .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: KŘIVKA František - SVOBODA Milan (N), LANGRÁF Tomáš (N).