21.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Vstiš sahal na první jarní body, nakonec však podlehl Hradci

11

Již před zápasem bylo zřejmé, že Vstiš již nemůže s velkou pravděpodobností pomýšlet na místa v tabulce, která by zajišťovala záchranu okresního přeboru. V zápase s Hradcem ještě v poločasu držel pěkný nerozhodný stav 2:2, když vstup do zápasu měl takřka snový a ve třetí minutě již vedl 2:0. Poté co byl v druhém poločasu vyloučen domácí kapítán Pyrgal Hradec zabral, přidal dvě branky a nakonec si odvezl ze hřiště soupeře všechny tři body

Překvapivá remíza v poločase

Zápas začal pěkně z ostra a hned v prvních deseti minutách si mohli fanoušci obou týmů třikrát zakřičet góóól. Běžela první minuta a domácí Švec se postaral o nejrychlejší branku tohoto kola. Po chybě hostujícího Hrdiny, který právě Švecovi krásně namazal míč se rozvlnila síť branky hostujícího Dufka - 1:0 a určitě velký šok pro hosty, k jejich smůle se i zranil brankař Dufek. Hostům v zápase tentokrát chybělo celkem šest hráčů, ať už z pracovních povinností nebo pro zranění z minulých zápasů a tak dostali šanci hráči, kteří tolik za Hradec nehrají. Hradec měl tedy ještě celý zápas na otočení, jenže to spíš vypadalo, že je ještě hlavami v kabině. Hned ve 3. minutě utekl po křídle Švec, který o dvě minuty před tím vstřelil velmi rychlou branku, přihrál krásně před bránu hostující Dufka a zde jeho nabídku neodmítl Pavel Purdeš, který zvyšoval již na 2:0 pro domácí! To byl přesně ten impuls, který hosté potřebovali. Jejich hra se hned zlepšila, začali více nápadat soupeře a v 6. minutě to přineslo své ovoce, když se k míči ve vápně dostal hostující Daneš a krásně snížil na 2:1! Domácí, přestože vstřelili dvě brzké branky, se v tuto chvíli zatáhli na svojí polovinu, což byla jistě škoda, protože bylo zřejmé, že Hradec je dnes hratelný a bránit hubený výsledek je tedy nesmysl. Hradec postupně stupňoval svůj tlak, znatelně více držel míč na svých kopačkách a kombinační hrou obléhal branku Vstiše. V 20. minutě přislo první varování, kdy po trestném kopu, kterého se ujal Brož, musel domácí brankař vytáhnout tři skvělé zákroky - nejdříve si poradil právě se střelou Brože a poté se dvěmi dorážkami, když právě střelu Brože vytěsnil před sebe a hostující hráči se snažili míč dostat za jeho záda. O pět minut později bylo však pro domácí zle. Hostující Lihm si naskočil na pěkný míč a hlavou srovnal na 2:2! Do konce poločasu byl průběh podobný, kdy hosté byli více na míči a domácí hrozili maximálně střelami z velké vzdálenosti. Za zmíňku stojí jen šance hostů ze 40. minuty, kdy domácí Ondřich musel s vypětím všech sil likvidovat dvě obrovské šance. Do kabin se šlo tedy za stavu 2:2, což i tak byl určitě dobrý výsledek pro domácí borce.

Dvě branky Hradce rozhodly, že se body nebudou dělit

Do druhého poločasu musel vystřídal Kosť zraněného Dufka a Varga znastoupil za zraněného Hrdinu staršího. Hned v úvodu druhého poločasu, tedy ve 48. minutě nedal velkou šanci Myška. Nadále měli více ze hry hosté, ale nedokázali prolomit obranu domácích. Velký zlom přinesla 50. minuta, kdy se po druhé žluté kartě poroučel předčasně do kabin domácí kapitán Pyrgal a hosté dostali výhodu hráče v poli, což se posléze ukázalo jako rozhodující. Hned po červené kartě byl nucen rozhodčí přerušit na 10 minut zápas, protože se strhnul obrovský déšť, který byl doprovázen nepříjemnou bouřkou a v takových situacích je zdraví hráčů přednější. Po odeznění nepřízně počasí zápas opět pokračoval a byli to hosté, kteří se mohli radovat. V 65. minutě se dostal k míči na hranici velkého vápna Hrdina a krásnou střelou pod břevno nedal domácímu brankaři jedinou šanci 2:3! O deset minut později přidal branku Myška, který tak odčinil neproměnění své velké šance z úvodu druhého poločasu - 2:4! V tuto chvíli již působili domácí hráči odevzdaně, protože jim bylo jasné, že v oslabení již asi branky nedají. Do konce poločasu se ještě parkrát vytáhnul pěknými zákroky domácí brankař, který odmítl navýšení skóre hostů, ale branka již vidět žádná nebyla.

SK Hradec 1946
Předseda Štökl: Dnes to byl ze strany Hradce strašný začátek. Pak se hra trochu zvedla, ale jinak výkon nic moc. Cením si, že kluci stav otočili, ale spokojený nejsem. Za Hradec bych ocenil Luďka Vargu, který přišel pomoct áčku a odehrál velmi dobrý poločas a domácím skvěle zachytal brankář.