27.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Bílovec i přes dobrý výkon prohrál s Polankou

8

Polanka doma hostila Bílovec. První vzájemné utkání skončilo výhrou Bílovce.

Bezbrankový první poločas

Hosté byli první poločas rozhodně aktivnějším týmem. V 15. minutě poslal Ronec do sóla Střelce, ale ten sám proti Řehulkovi branku netrefil. Stejný hráč pak střílel v 29. minutě přes bránícího Andrýska. Řehulka jeho pokus vyrazil na roh. O minutu později zakončoval centr od Ronce Fendrich střelou z první, ale Řehulka byl připraven. Domácí zahrozili až v 37. minutě, kdy po povedené akci Mika se Skřehotem centroval před branku Kaluža, ale Bartoš mířil hlavičkou vedle. Více se toho v první půli neudálo a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Polanka rozhodla o vítězství v závěru

Začátek druhé půle vyšel domácím skvěle. Ve 47. minutě udeřili hned z první akce. Hosté vybojovali míč. Rychle přešli do útoku, ale díky špatné přihrávce ho ztratili. K němu se dostal Skřehot a poslal ho doleva na volného Kalužu. Ten jej poslal před branku na dobíhajícího Bartoše, který otevřel skóre utkání – 1:0. O minutu později zahrozili hosté. Centr Střelce před branku odvrátil nešťastně Koutný k nohám Fendricha, který ve velmi slibné pozici branku přestřelil. V 57. minutě bylo vyrovnáno. Po centru Ronce zakončil pod břevno hlavou Dluhoš – 1:1. V 62. zakončoval odražený centr Uhera střelou z první Šindler. Jeho pokus vyrazil na poslední chvíli Dresler na roh. O dvě minuty později se uvolnil v šestnácte Střelec a Řehulka jeho pokus vyrazil na roh. Stejný hráč se pak v 70. minutě uvolnil u levého rohu, přihrál volnému Roncovi, jehož střela z šestnácti metrů skončila těsně vedle. I přes tlak hostí se do vedení dostali paradoxně domácí. V 77. minutě nacentroval Andrýsek míč před šestnáctku soupeře. Bartoš jej hrudí sklepl volnému Koutnému, který z voleje trefil levý růžek a poslal domácí opět do vedení – 2:1. Další branka již nepadla a domácí se mohli radovat z důležité výhry nad silným a houževnatým Bílovcem.

FC Bílovec
Martin Štverka, trenér: “Oproti minulému utkání byl výkon o sto procent lepší. Myslím si, že po celé utkání jsme byli lepší. Bohužel soupeř se trefil krásně do šibenice a utkání rozhodl. Jinak si myslím, že by utkání minimálně slušela remíza, ne-li výhra v náš prospěch. V celém utkání jsme je nepouštěli moc do šancí. Bohužel jsme udělali v druhé půli hned ze startu chybu a domácí nám dali branku. Celkem rychle jsme ale vyrovnali a měli jsme utkání ve své režii. Měli jsme tam tutovky, které ale Střelec a ani Fendrich neproměnili. Pak rozhodla krásná střela z dvaceti metrů. Domácí jsme zaskočili aktivní hrou, dobrým napadáním. Hráli jsme velmi dobře, ale tentokrát to nestačilo ani na bod. Z výkonem jsme i přes prohru spokojeni a na tom se dá stavět. Utkání se odehrálo ve velkém tempu a muselo se líbit. Bohužel jsme ztratili tři body, ale vyzkoušeli jsme si pár nových věcí a hráčů, kteří dlouho nehráli. Ze zápasu jsme odjeli se vztyčenou hlavou.“

FK SK Polanka nad Odrou
R. Řehulka [-] - N. Andrýsek [-] , D. Koutný [-] , J. Vybíral [-] , T. Gajďok [-] - E. Talián [-] , P. Miko [-] (44. D. Uher [-] ) , J. Kaluža [-] (90. H. Kubík [-] ) , M. Skřehot [-] , D. Šindler [-] (74. R. Drulák [-] ) - R. Bartoš [-] -

FC Bílovec
D. Chvěja [-] - Z. Dresler [-] , P. Střelec [-] , R. Melecký [-] (65. O. Urbančik [-] ) , J. Bednář [-] , L. Černín [-] , O. Pavlík [-] (51. J. Tomášek [-] ) , M. Ronec [-] (78. F. Halamíček [-] ) , T. Fendrich [-] (74. T. Socha [-] ) , A. Dluhoš [-] , T. Hradský [-]

ŽK: 13. T. Fendrich , 82. J. Bednář .
Hráči zápasu: R. Řehulka , R. Bartoš .
Počet diváků: 160. Rozhodčí: MATĚJEK Vojtěch - SMETANA Patrik, VIDLIČKA Daniel.