23.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Břidličná až v závěru rozhodla o vítězství nad Šenovem

1. M. Cudrák , 30. M. Daříček , 86. M. Cudrák (p.) - 12. D. Bernatík (p.) , 40. M. Koďousek
9

Břidličná doma přivítala Šenov. Na podzim Břidličná vyhrála divokým výsledkem 6:2.

První půle přinesla čtyři branky

Utkání začalo pro domácí jako z říše snů. Již v první minutě se dostal ke střele Cudrák a změnil skóre – 1:0. Domácí nadále hosty přehrávali a diktovali tempo hry. Šenov se dostal do ojedinělé akce, kdy ve vápně byl zbytečně faulován jeden z hostí, a tak byla nařízena penalta. Přesněji tedy ve 12. minutě se k ní postavil Bernatík a proměnil ji – 1:1. Břidličná nadále hosty tlačila. Držela míč a k ničemu je nepouštěla. Její tlak vyvrcholil ve 30. minutě. K míči se dostal Daříček a prostřelil gólmana Rajka – 2:1. Hosté si moc šancí nevytvářeli. Ve 40. minutě však vyrovnali. Po nedorozumění mezi obráncem a brankářem, který vytvořil obrovskou hrubku, se k míči dostal Koďousek a svoji šanci ke skórování využil – 2:2. Do poločasu se toho více neudálo, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Vyrovnaný druhý poločas, rozhodla penalta v závěru

Druhá půle již byla o něčem jiném. Hosté se dostávali více do hry. Zápas se postupně vyrovnával. Hrálo se mezi šestnáctkami, ale oba soupeři si vytvořili své příležitosti. Bohužel však ani jeden z nich nedokázal šance přetavit v góly. Dlouho se hrálo bez branek a zápas vypadal, že skončí remízou. To se však nestalo. V 86. minutě dával Ondra míč Zacpalovi na malé vápno, kde ho v jasné šanci hostující obránce poslal k zemi a pískal se pokutový kop. K němu se postavil Cudrák a proměnil – 3:2. V závěrečných minutách domácí urputně bránili a hosté se tlačili do vápna. Po mírném zatažení se domáhali u rozhodčího, aby nařídil penaltu. To se však nestalo a Břidličná doma se štěstím zvítězila nad posledním Šenovem.

TJ Břidličná
Marcel Cudrák, hráč: “Super vstup do zápasu. Hned z první akce jsme se ujali vedení a soupeře jsme přehrávali a vytvářeli si šance. Bohužel z prvního ohrožení branky jsme hloupou penaltou dostali hosty do hry. Následně opět odskočíme o gól a do soupeře bušíme, ale zahazujeme šance. Soupeř se sporadicky dostával k naší bráně, ale po jednom nakopnutí se dostal k naší bráně a po chybě gólmana začínáme opět znovu. Bohužel smolný první poločas. Hosté vlastně pořádně nevystřelili a bylo to 2:2. Druhý poločas trefujeme na začátku tyč a pak začalo trápení. Hrozili jsme ze standardek a centrů. Ale spíš se hrálo vyrovnaně a bylo těžké prolomit hostující obranu. Naštěstí ke konci zápasu jsme kopali penaltu. Takže 3:2 a tři body bereme. Hosté se na konci dožadovali druhé penalty za držení, ale myslím že bylo dobře rozhodnuto.“

SK Šenov
Libor Král, vedoucí týmu: “Kluci hráli dobře. Výkonnostně jdeme nahoru, ale děláme zbytečné chyby. Hned ze startu jsme prohrávali. Pak jsme vyrovnali z penalty. Oni opět odskočili, ale za deset minut jsme je po chybě potrestali. První poločas byli lepším týmem. V druhém se to vyrovnalo a šance byli na obou stranách. Když už to vypadalo, že si odvezeme alespoň bod, tak rozhodčí odpískal vymyšlenou penaltu a odjíždíme bez bodu.“

L. Zifčák [-] - M. Minich [-] (71. D. Zacpal [-] ) , M. Čanecký [-] , D. Hoffmann [-] , M. Daříček [-] - P. Simichanidis [-] (79. L. Pella [-] ) , L. Mohyla [-] (46. J. Holčák [-] ) , D. Jiřičný [-] - A. Ondra [-] , M. Cudrák [-] - L. Dvořák [-]