24.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

Moravské Budějovice rozstřílely Polnou

20

Domácí navázali na výhru v Nedvědici a doma si poradili s rezervu Polné.

Domácí po půli vedli

Na brejky hrající rezerva Polné se dostala do vedení již po deseti minutách. Smutný utekl domácí obraně a otevřel skóre - 0:1. Celý zápas aktivnějším domácím se podařilo otočit stav utkání ještě do poločasu díky A. Svobodovi. Nejprve zpoza vápna mířil přesně k bližší tyči - 1:1. Chvíli před přestávkou doklepl do odkryté branky vyražený centr Pařízka - 2:1.

Domácí si vedení pohlídali

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první. Domácí hráli s míčem a hosté spoléhali na rychlé protiútoky, ke kterým se však téměř nedostávali. Klid na kopačky domácích přinesl po dvaceti minutách druhé půle J. Benda, který nádhernou ranou z velké dálky zvýšil na rozdíl dvou branek - 3:1. Uklidnění domácí však touto brankou vypadli z role a o deset minut později se Polné podařilo vrátit do zápasu. Procházka si udělal prostor na velkém vápně a dělovkou uklidil míč ke vzdálenější tyči - 3:2. Rozhodující okamžik zápasu přišel deset minut před koncem. Pařízek vysunul aktivně hrající Starka, kterému jeho pokus hostující brankář vyrazil pouze k dobíhajícímu Neubauerovi, jenž neměl problém hlavou usměrnit míč do sítě - 4:2. Gólovou tečku za zápasem dopsal Stark, který se trefil přesně z hranice šestnáctky - 5:2.

Moravské Budějovice jedou v dalším kole ke šlágru do Počítek. Rezerva Polné potřebuje doma porazit Rantířov.

Slavoj Polná B
Jaromír Tobolka (trenér): Pořád stejná písnička. Máme mraky šancí, ale na branky se hrozně nadřeme. Výsledek neodpovídá průběhu zápasu.