14.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2018-2019

--

Volduchy nadělily Touškovu kanára

25. V. Žák , 36. V. Žák , 45. V. Žák , 53. J. Straka , 58. J. Černý , 61. J. Černý
14

Volduchy rovnoměrně rozdělily šest branek do obou poločasů a připsaly si jednoznačnou výhru.

Domácí po půli vedli

Hřebenáři přivítali v úvodním jarním kole silného soupeře z Touškova. Domácím před týdnem odpadla kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám generálka se Spáleným Poříčím, takže na první letošní mistrovský zápas byli hodně natěšení. A sobotní sok to během duelu pocítil velmi markantně.

Volduchy byly od úvodu aktivní, dlouho se však nic před brankou nedělo. Skóre otevřel až po 25 minutách voldušský kanonýr Žák. Nejprve Jan Černý trefil tyč a pohotový Žák dorazil balón do sítě – 1:0! O chvilku později podržel Volduchy brankář Fous, když výborně vyřešil v podstatě jedinou šanci hostů v prvním poločase. Pak už znovu vládli Voldušští a v hlavní roli se prezentoval opět Vladimír Žák. Nejprve ve 36. minutě zvýšil na 2:0 a v poslední minutě úvodního dějství dokonal dokonce svůj hattrick – 3:0! Třetím políčkem do šatny Volduchy protivníka definitivně zlomily, o čemž svědčí i úvodní část druhé půle.

Domácí navyšovali vedení

V 53. minutě se krásným obloučkem přes brankáře Procházku blýskl Jiří Straka a zvýšil už na 4:0! Velice spokojené voldušské publikum hnalo domácí fotbalisty za dalšími brankami, které za několik minut také přišly! Následovaly hvězdné okamžiky Jana Černého. Ten nejdřív v 58. minutě zvýšil na 5:0 a o tři minuty později udeřil znovu. V 61. minutě to bylo již propastných 6:0 a fanoušci Volduch začali volat po „desítce“! Tempo ale přece jen opadlo a spíše se začalo ke konci duelu trochu jiskřit. Padlo několik žlutých karet na obou stranách a po faulu L. Straky dostali hráči Města Touškov příležitost ke kosmetické korekci výsledku. Sudí Rada totiž nařídil pokutový kop proti Volduchám. Hostům však nebylo přáno. Gólman Fous vystihl střelu z penaltového puntíku, skokem balón vyrazil, a pak ještě fantasticky zlikvidoval dorážku! Vysloužil si hlasité ovace diváků a jen podtrhl dnešní skvělé představení celého týmu.

Hřebenáři předvedli výborný výkon a oplatili soupeři vysokou porážku ze samotného úvodu sezóny. Nyní čeká Volduchy cesta na horkou půdu do Mýta, kde se příští neděli utkají s rezervou Slavoje. Zápas to nebude vůbec lehký, ale hráči by rádi potvrdili výkon proti Touškovu a přivezli body i z Mýta. Město Touškov čeká další cesta za soupeřem, tentokrát však nemusí tak daleko. Zajíždí za humna k utkání s béčkem Slavie Vejprnice.