17.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2018-2019

--

--

Mochtín si zastřílel v Žihli

12

Zcela nečekanou, ale zaslouženou výhru vybojovali hráči Mochtína a ve 2. jarním kole I.A třídy. Všechny tři body veze ze Žihle Mochtín, kde dokázali porazit domácí Slavoj jednoznačně 5:1 ! Se ziskem 33 bodů se Mochtín posunul v tabulce již na 5.příčku, drží krok s čelem této druhé nejvyšší soutěži Plzeňského kraje.

Mochtín měl opět špatný vstup do utkání

Vstup do zápasu se Mochtínu moc nevydařil. Hned v 5 min. se dokázal domácí Tomáš Přibyl prosadit přes protihráče ve středu hřiště a střelou k tyči poslal domácí do vedení 1:0. Odpověď na tuto branku přišla o 2 min. později. Hned v 7 min. se dostal k míči Jan Žiak, který dokázal překonat brankáře Jiřího Bláhu a bylo srovnáno 1:1. Vyrovnávací branka vnesla do žil hostů potřebnou energii. Hosté měli více ze hry a vytvářeli si slibné šance. Ve 36 min. se Mochtín dostal do vedení. Matěj Kapusta využil svojí příležtitost ke vstřelení branky a stav utkání se opět měnil 1:2. Před odchodem do šatny stav ještě jednou měnil a to přesně ve 44. min., kdy se dokázal prosadit podruhé v zápase Jan Žiak 1:3.

Jan Žiak dovršil HATRICK

Zápas se rozhodnul hned v úvodu druhého poločasu. Ve 46 min. se dokázal opět prosadit Jan Žiak a stav utkání se opět měnil na 1:4. Další branka přinesla klid na kopačky hostujícího týmu, což bylo na hřišti vidět. Poctivý a kolektivní výkon byl podtržen poslední brankou a to v 74 min., kde se dokázal prosadit Viliam Pretzelmayer a upravil tak stav na konečných 1:5

TJ Slavoj Žihle
Robert Otcovský (Trenér): Skvělý úvod do utkání jsme nedokázali využít k zisku 3 bodů a předvedená hra, bojovnost je pro mě velkým zklamáním a zároveň varováním do dalších jarních zápasů. V 1. půli se sice hrálo vyrovnané utkání , které ovlivnilo několik individuálních chyb , které hosté potrestali góly. Ve 2. půli si hosté zkušeně pohlídali vedení, které ještě navýšili 2 góly. Hosté podali velice bojovný a týmový výkon a zaslouženě zvítězili. V naší hře jsem postrádal větší bojovnost a prosazení v útočné činnosti. 3. Hráčem utkání bych s nadsázkou zvolil domácí diváky za to, že jsme jim předvedli takovou "podívanou", kterou museli sledovat v nepříznivém počasí .

J. Bláha [-] - T. Krofta [-] (58. J. Najmon [-] ) , J. Havelka [-] , T. Buchta [-] , Z. Vukliševič [-] , J. Bulín [-] (46. M. Rubricius [-] ) , J. Brož [-] , M. Romanovskyy [-] (66. L. Milan [-] ) , T. Přibyl [-] , J. Nový [-] , M. Kaľata [-]