27.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Mýto bere po obratu dva body

21

Pravděpodobně nejzajímavější utkání 27. kola KPM mezi Vejprnicemi a Nýrskem musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy..

Kolář otevřel skóre

Domácí byli od začátku utkání aktivnější a po zásluze šli do vedení ve 13. minutě, kdy využil zaváhání stopera Mýta Kolář a v následném úniku zakončil za záda gólmana Vilda.

Za pár minut to bylo již 2:0 a byl to znovu hráč s číslem 7, kdo se prosadil. Gólová situace byla jako přes kopírák, Kolář šel po chybě obrany sám na Vilda a i tentokrát proměnil.

Mýto bylo jako opařené, z čehož pramenily další šance Vejprnic. Několikrát se ale vyznamenal gólman Slavoje a stav byl tak i nadále 2:0.

Ve 33. minutě se po pěkné kombinační akci prosadili i hosté, konkrétně útočník Štych.

Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 2:1, podařilo se Mýtu po další krásné akci vyrovnat, zakončujícím hráčem byl Konopásek.

Atraktivní první poločas tak skončil poměrem 2:2.

Bezbranková druhá půle

Druhých pětačtyřicet minut již nebylo tak divokých, jako těch prvních. Hra se ustálila a žádný z týmů něchtěl udělat chybu.

Přesto dostaly Vejprnice další jedinečnou gólovku, Vild ale i tentokrát samostatný únik vejprnického útočníka vychytal.

Po devadesáti minutách byl stav nezměněn a šlo se tak do pokutových kopů.

Šťastnější byl Slavoj

Penaltová loterie dopadla lépe pro Mýto, jelikož všichni jeho exekutoři proměnili. Naopak poslední z vejprnických střelců selhal a přisoudil tak bod navíc hostům.

SK Slavia Vejprnice
Jiří Šámal, trenér domácích: Zápas se musel líbit, oba týmy chtěly hrát fotbal. My jsme se brzy dostali do dvoubrankového vedení po chybách soupeře. Měli jsme i další příležitosti a mohlo to být klidně 4:0, bohužel jsme nechali vyniknout Vilda v bráně Mýta a hosté z dvou pohledných akcí vyrovnali. Ve finálé tak máme pouze jeden bod, ačkoliv jsme měli šancí více než dost, nedokázali jsme je proměnit. Pokud zvážím průběh zápasu, je pro nás remíza ztrátou a myslím si, že jsme si i vyhrát zasloužili, na což se ale nehraje.

J. Vavrík [-] - V. Puhlovský [-] , F. Krejčí [-] , R. Křen [-] , P. Bárta [-] , A. Heller [-] , A. Kolář [-] (46. M. Hájek [-] ) , L. Rauch [-] (38. D. Šural [-] ) , F. Heindl [-] , L. Paul [-] , D. Svoboda [-] (70. M. Šmídl [-] )