21.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

24

Stříbro potvrdilo velice dobrou formu a z horké půdy v Horní Bříze si odváží dva body

Domácí inkasovali první

Stříbro se škrábe tabulkou vzhůru a jeho dalším soupeřem byla Horní Bříza.

V úvodu utkání si jako první vytvořili šanci hosté a hned z toho byla vedoucí branka. K míči se dostal Korynta a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Horní Bříza byla z takto rychlého gólu opařená a nedařilo se jí dostat byť jen na dostřel Dolejše.

Ve 36. minutě se však domácím podařilo vyrovnat zásluhou Lavičky, který si navedl míč za vápnem a střelou k tyči překonal gólmana Baníku.

Poslední slovo v první půli ale měli opět borci ze Stříbra. K exekuci přímého kopu se ve 41. minutě postavil Pavlas a bombou do šibenice nedal Schimmerovi šanci.

Horní Bříza tak prohrávala po pětačtyřiceti minutách 1:2.

Kožíšek zařídil vyrovnání

Domácí se v druhé půli tlačili za vyrovnáním, kterého se nakonec v 67. minutě dočkali. Po zmatku v malém vápně se kulatý nesmysl dostal až ke Kožíškovi a ten měl už snadnou úlohu.

Po této brance se hra uklidnila, oba týmy jako by už byly smířeny s penaltami a tak byli Dolejš s Schimmerem poměrně bez práce.

Po závěrečném hvizdu tak na světelné tabuli svítilo skóre 2:2 a bylo jasné, že o bodu navíc rozhodnou pokutové kopy.

Bod navíc pro Baník

V této disciplíně byl šťastnější Baník Stříbro, který tak získal v Horní Bříze dva body.

TJ Baník Stříbro
Radek Hřebík, kapitán hostí: Byli jsme fotbalovější a zaslouženě jsme šli dvakrát do vedení, bohužel jsme ale inkasovali dva zbytečné a hlavně laciné góly. Ve druhé půlce to byl spíše boj mezi šestnáctkami a zápas dospěl až do penalt, kde se štěstí priklonilo na naši stranu.