20.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Stříbro obdarovalo Zruč čtyřmi brankami

17. G. Lanfranchi , 32. P. Demjan , 86. D. Tůma , 88. R. Dyk - 35. M. Knakal
24

Utkání mezi celky, jimž se na jaře hodně daří, skončilo nečekaně jednoznačným výsledkem..

Skóre otevřel Lanfranchi

Zápas odehrávající se na stříbrské umělé trávě bylo od začátku vyhecovaný a hlavně na domácím týmu bylo vidět, že si chce jít za vítězstvím.

První gól padl po brejkové situaci, na jejímž konci stál Lanfranchi, který krásným volejem nedal Zachovi šanci.

Poté bylo utkání na chvíli přerušeno, jelikož hostujíí hráči požadovali odklizení přenosné branky mimo prostor umělého trávníku.

Stříbro tato kuriózní situace nerozhodila a nadále mělo více ze hry, což potvrdil druhým gólem Demjan, který se dobře zorientoval ve velkém vápně a střelou k tyči překonal gólmana hostí podruhé.

Ve 34. minutě mohl zasadit třetí úder Zruči Dyk, sám před bránou ale selhal a přišel trest. Z následného protiútoku dostal míč před Dolejšovu svatyni Róth a Knakal ho doslova dotlačil za brankovou čáru.

Úvodní dějství tak skončilo poměrem 2:1 pro Stříbro.

Červená karta dala Zruči naději

Druhá polovina utkání již byla vyrovnanější, hrál se pěkný fotbal, hra se přelévala ze strany na stranu a početná divácká kulisa se tak dobře bavila.

Dvě veliké šance na vyrovnání si vytvořila Zruč. Nejprve trefil po standartní situaci břevno Róth, následně Dolejš naprosto exkluzivně zneškodnil dorážku střídajícího Hucla.

V 77. minutě přišla rána pro Stříbro, jelikož po nenápadném souboji upadl stoper domácích a útočník Demjan viděl druhou žlutou a následně červenou kartu.

V posledních deseti minutách se tak čekal tlak Zruče, který ale nepřišel. Bylo to totiž Stříbro, které mělo paradoxně více ze hry.

Pár minut před koncem využil chyby obrany hostí Tůma a následný samostatný únik zakončil střelou mezi nohy Zacha, která se zastavila až v bráně.

O dvě minuty později vstřelil branku na konečných 4:1 Dyk, který hlavou zužitkoval povedený centr z levé strany.

Zruč tak přišla o svou sérii výher a odjíždí ze Stříbra bez bodu.

TJ Zruč
Ferenc Róth, hráč hostí: Těžko utkání hodnotit, hned co jsme přijeli nás překvapil fakt, že budeme hrát na umělé trávě, ačkoliv bylo 25 stupňů. To mi přišlo poněkud nesportovní. Zápas nám ale celkově nevyšel, hráli jsme špatně a nebylo nám přáno v tomto utkání zvítězit.