18.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

Rokycany nezaváhaly

24

Tlumačov podal proti aspirantovi na postup bojovný výkon, na body však nedosáhl

Rychlé vedení pro hosty

ostující celek touží po postupu do Divize a jeho úkolem je tak ideálně již vše vyhrát. Jeho soupeřem pro 18. kolo byl Tlumačov, kde se ale vítězí velice obtížně.

Již v 6. minutě se však hosté prosadili. Unikajícího Debellise nedokázala obrana domácích zastavit a roykcanský rychlík s klidem zavěsil.

Po zbytek první půle byli zelenobílí nadále lepším celkem, Tlumačov však statečně odolával a nepřipustil další změnu skóre.

Domácí tak po první půli ztráceli jedinou branku a bodový zisk byl reálný.

Rokycany v závěru definitivně rozhodly

Do druhého dějství nastoupil domácí celek odvážně a byl odměněn.

V 52. minutě se totiž prosadil kapitán Tesař. Tato branka byla studenou sprchou pro Rokycany, které jakoby vypadly po tomto gólu z tempa hry.

Tlumačov se snažil o vedoucí branku, která však padla na druhé straně. Do samostatného úniku se dostal znovu Debellis a i tentokrát Touše prostřelil.

Domácí se hnali za vyrovnáním, které ale nepřišlo. Naopak přisel dvojitý trest za neproměněné šance v úplném závěru.

V 88. minutě se z pokutového kopu prosadil Sadílek a ten samý hráč vstřelil i čtvrtou branku svého celku o dvě minuty později.

Favorit tak proti houževnatému soupeři nezaváhal a pokračuje v jízdě za titulem.

TJ Start Tlumačov
Michal Frček, hráč domácích: Narazili jsme na první celek tabulky. Soupeř ke splnění cíle, kterým je postup, u nás potřeboval vyhrát. My jsme do zápasu šli s obrannými taktickými úkoly. Bohužel se vše rozpadlo hned po pár minutách, kdy jsme nedokázali zastavit rozběhnutého soupeře a prohrávali jsme 1:0. V druhém poločase jsme srovnali na 1:1 a v ten moment poprvé soupeř vypadl z tempa. Bohužel jsme nedokázali herní převahy využít a po rychlé akci si Rokycany opět vzali vedení. Bohužel tento gól nás zlomil a soupeř v posledních 3 minutách zápasu nasázel ješte 2 branky. Soupeř zaslouženě vyhrál, ale my se musíme soustředit především na další zápasy.

J. Touš [-] - M. Frček [-] , M. Wolf [-] , M. Tesař [-] , L. Svoboda [-] , L. Leitl [-] (74. K. Hamor [-] ) , D. Žák [-] , J. Malík [-] , T. Čadek [-] (68. T. Řezníček [-] ) , F. Copák [-] , J. Pfeifer [-]