22.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Frymburk si doma poradil s Boršovem nad Vltavou

26

Frymburk má formu a potvrdil to i doma, proti Boršovu nad Vltavou. Tomu se naopak poslední zápasy vůbec nedaří, ale i tak se nadále drží v první pětce.

První poločas skočil lépe pro domácí

Hned v úvodu musel domácí brankář likvidovat nebezpečnou hlavičku hostí. Domácí tým odpověděl ranou Petschera, kterou lapil Poula. Pak zase o sobě dali vědět hosté, ale pokaždé jim stál v cestě dobře chytající Vítek. Následně už přišla branka. Petr Petscher poslal domácí svou trefou do vedení 1:0. Krátce před odchodem do kabin měl Boršov výhodu přímého volného kopu z hranice vápna, ale domácí brankář Vítek se překonat nenechal.

Frymburk přidal ke konci zápasu pojistku

Druhý poločas začal šancí domácí Petscher, ale jeho pokus vyrazil Poula na roh. Pak si vytvořil tlak hostující Boršov, ale Vítek své spoluhráče několikrát podržel. Domácí tým mohl přidat pojistku osm minut před koncem. Nešvara trefil břevno a Budík s dorážkou neuspěl. Nakonec přišla pojistka pro domácí dvě minuty před koncem, když se trefil podruhé v zápase Petr Petscher 2:0. Zápasu by spíše odpovídala remíza, ale fotbal se hraje na branky a ty dával pouze domácí tým. V příštím kole jede Frymburk do Netolic. Boršov čeká doma Zlatá Koruna.

FC Šumava Frymburk
Milan Račák (hráč): Víceméně remízovej zápas, Boršov svoje šance nedal, Frymburk ano. Výborně zachytal frymburský Marek Vítek a ve středu zálohy zahrál skvěle Jan Šisler.

M. Vítek [-] - K. Malák [-] (79. O. Nešvara [-] ) , T. Kaňa [-] , R. Mertl [-] , A. Točík [-] (60. M. Mrázik [-] ) , D. Račák [-] , F. Fatura [-] , J. Rillich [-] , P. Petscher [-] , S. Budík [-] , J. Šisler [-]