22.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

Olympie zaváhala v Táboře. Zápase rozhodlo posledních pět minut hry

85. J. Meidl (vl.) , 89. J. Svatek (p.) - 87. P. Vařil (p.)
13

Jasným favoritem v tomto utkání byla hostující Olympie a od výsledku zápasu se také nic jiného nečekalo, ale posledních pět minut hry rozhodlo o jiném výsledku a dělení bodů

Tábor i Olympie měli svou taktiku, branku nepřinesla ani jedna

Tábor v posledním utkání překvapil na hřišti Lišova a nic lehkého ho nečekalo ani dnes. Soupeřem ve 22.hracím kole jím byl totiž posílený Týn nad Vltavou, který se veze na vítězné vlně. Na hřišti v Čekanicích jsme ovšem příliš fotbalové krásy v prvním poločase příliš neviděli. Domácí se snažili opět dlouhými nákopy dostávat za obranu soupeře, ale tato taktika přinesla pouze závar před brankou Olympie, který vyřešil Šálený odkopem míče. Hosté zvolili naprosto odličnou taktiku a to kombinační fotbal, který zvládají na výbornou. Bohužel ani to je neposunulo do vedení pouze do jedné vyložené šance. Šálený přihrál míč do strany rozeběhnutému Meidlovi, který krásným centrem posadil míč na hlavu střelci Pavlovi Vařilovi, ale ten trefil hlavou nad branku. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Závěr poločasu nečekal asi nikdo z přihlížejících

Ve druhém poločase si dle očakávání připravila více šancí hostující Olympie, která se snažila domácí hráče zatlačit na svoují polovinu hřiště. Týnský Houska předvedl svou střeleckou zdatnost, ale brankář Klejna nechtěl inkasovat a jeho bombu vytáhnul na rohový kop. Další kdo měl na kopačkách respektivě na hlavě úvodní branku byl Brom, který ale již zmiňovaný hlavou dvakrát netrefil. Po jednom ze závarů, který so Týn vytvořil byl nejblíže branky Lukáš Stoklasa, který už trefoval odkrytou branku, ale ještě než míč překročil brankovou čáru, zasáhl hlavičkující Břenda  a vytěsnil míč mimo branku. Na druhé straně se obdobné situace dočkali i domácí, kdy se krásný lobem předvedl Turek, ale ten znovu před brankovou čárou vytáhl Brom. O chvíli později se ve vápně krásně proháčkoval hostující Mezera, ale i jeho střelu vyrazil brankář Klejna. Poté hlavičkoval Mezera po centru Meidla těsně vedle brány. Když už to vypadalo, že zápas dospěje k remíze, srazil si centr za obranu hostující Meidl do vlastní brány a Meteor šel těsně před koncem do překvapivého vedení. Olympie vrhla všechny síly do útoku a po jednom z centru ve vápně zahrál domácí hráč rukou. Penaltu zkušeně proměnil kanonýr Pavel Vařil v 87.minutě 1:1. Kdo čekal, že si už soupeři rozeberou po bodu, byl na omylu. Po dalším dlouhém nákopu upadl ve vápně domácí útočník a piskala se penalta. Tu proměnil Svatek. Meteor výkonem nepřesvědčil, ale i tak svojí bojovnosti a notnou dávkou štěstí získal veledůležité tři body. Olympie na jaře podruhé narazila a v příštím kole přivítá první tým tabulky Sokol Sezimovo Ústí.

FK Olympie Týn nad Vltavou
Jiří Orlíček - trenér: Po vydařeném zápase s Bernarticemi jsme na Meteoru Tábor nezvládli konec zápasu a prohráli jsme 2:1. Domácí měli v prvním poločase ve 14' šanci a Šalený vykopával z prázdné branky. Po centru Meidla měl na hlavě vedoucí branku Vařil . Bohužel vedle. Nám nešli finální přihrávky ani centry. Dobal byl hlídán osobně a vůbec se nedostal do hry. Místo kombinace po zemi jsme dávali křížné míče. Druhý poločas začal akcí Dobala , která však neskončila brankou. V 58' zaváhal Červenka při zpracování míče . Přišel dlouhý míč za obránce Housku , brankář Vachuta byl přehozen , ale Brom vykopl z prázdné branky. Střídající Mezera měl dvě šance nedal a přišel trest . Po dlouhém míči ve skluzu zasáhl Meidl tak nešťastně , že přehodil brankáře Vachutu 1:0. Běžela 85'. Za další minutu jsme kopali penaltu ( údajně za ruku ) - Vařil 1:1. Další minuta - rozhodčí píská proti nám penaltu ( totální nesmysl ) , ale pravděpodobně kompenzace za chybu , kterou udělal - 2:1. Nemá cenu něco řešit přes rozhodčí. My jsme zklamali jako celek.