30.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Lhota vyhrála v derby nad Libušínem a slaví triumf

37. M. Mbah , 84. M. Houžvička (p.)
5

Libušín - Již sestupující Libušín přivítal adepta na prvenství, SK Lhotu. Hosté potvrdili roli favorita a vyhráli

Mbah zajisitl Lhotě vedení

Lhota šla do utkání s jasným cílem, zvítězit a vyhrát celou soutěž. Lhota měla od začátku utkání technickou převahu a držela míč. Libušín se snažil hrát hlavně na rychlé brejky, ale obrana hostí byla pozorná. Do první šance se dostal hostující Hájek, ale jeho střela se odrazila od tyče.

Ve 37. minutě se k zakončení dostal Mbah a hosté vedli - 0:1. V závěru poločasu se do šance dostali Danylych a Mbah, byli sami před brankářem, ale do míče kopli oba a letěl nad branku.

Lhota přidala pojistku

Ve druhém poločase si hosté své vedení hlídali. Nepouštěli soupeře do zakončení a čekali trpělivě na svou šanci. V 84. minutě si ve vápně obhodil obránce Mbah a byl faulován. Nařízenou penaltu proměnil s přehledem Houžvička. Za zmínku stojí ještě nasazení brankáře Vošmíka do pole.

SK Lhota
Jiří Kabyl, trenér: "Kluci věděli, že výhra jim zajistí celkové vítězství v soutěži. Přistoupili k utkání zodpovědně, dobře bránili a dvě svoje šance proměnili. Po utkání přímo na hřišti proběhly oslavy, kluci dosáhli historicky nejlepšího umístění SK Lhota, po utkání jsme přejeli do Lhoty na společnou večeři.