Střídající Hrstka zlomil prokletí libodřických střelců

29

Po bezbrankovém poločase poslal libodřický trenér na plac Marka Hrstku a ten po dvaceti minutách konečně prolomil střeleckou smůlu hostů. Libodřice tak zaslouženě odvážejí z Tuklat všechny body.

Do galerie přispěla svými fotkami Alena Šuláková. Děkujeme.

Hosté měli šancí na tři zápasy

Přestože Tuklaty v dosavadních kolech už jednou vyhrály, byl jejich dnešní soupeř v tabulce po třech remízách před nimi. Oba celky trápí střelecká produktivita a tak bylo otázkou, komu toto utkání pomůže.

V úvodu zápasu to byla domácí Čechie, kdo měl mírnou územní převahu. Její hráči si připravili i první šanci zápasu, když po standardce Kotaly se v hlavičkovém souboji s hostujícím gólmanem zjevil Vondráček, ale neuspěl.

Hosté se snažili využívat rychlonohé útočníky a postupně přebírali aktivitu. V jedné minutě si Libodřičtí připravili tři tutovky. Nejprve Sova středem vysunul Hovorku, ale obětavým zákrokem se mu pod nohy vrhnul Pazdera. Vzápětí po rychlé ztrátě míče poslal za beky Beníšek Pánka, ale ten střelou pod padajícím gólmanem trefil jen tyč a v následné akci přišel přetažený centr na Pohanku, který na rohu malého čtverce míč minul.

Další příležitost hostů zmařil opět Pazdera, který vystihl centr Sovy od brankové čáry na jeho dva úplně volné spoluhráče. Následný dlouhý výkop se rychle dostal až ke gólmanovi hostů, kterému ale míč vypadl z ruky, Vondráček jej ihned směroval před prázdnou bránu na Sládka, který ale v tísni minul tři tyče.

Střední pasáž první půle pak byla trochu nudná, domácí se před branku Skočdopoleho dostávali jen po standardních situacích, ale nebyli vůbec nebezpeční. Na straně hostů pak stojí za zmínku střela Sovy zpoza obránce, kterou brankář Tuklat vytěsnil na tyč.

V závěru poločasu pak aktivita hostů zase narůstala. Nejprve Pánek mířil nad bránu, dělovku Sovy vyrazil Pazdera zase k Pánkovi, ale ten neměl seštelovaná mířidla - zase vysoko nad. V další příežitosti byl Košík, který najprve z úhlu trefil jen Pazderu a ten jej vychytal i v následném souboji tváří v tvář.

Marek Hrstka jako žolík

Domácí museli před koncem první půle dvakrát nuceně střídat a ztráta Bazala a Nešpora se ukázala jako citelná. Hosté pustili do druhé půle málo vytěžovaného dravce Marka Hrstku a ten konečně dvěma góly prolomil střeleckou smůlu libodřických útočníků. V sedmdesáté minutě otevřel skóre - 0:1, když doklepával střelu Košíka a v devadesáté pečetil nečekanou střelou na přední tyč - 0:3.

Druhý poločas byl víceméně hrou na jednu bránu, ve které čaroval Pazdera, ale třem míčům nezabránil doputovat až do sítě. Na 0:2 zvyšoval zblízka další libodřický útočník Josef Košík, po trestném kopu Sovy.

Čechie Tuklaty
Roman Nešpor, hráč: Do utkání jsme nastoupili ve slepené sestavě, kdy několik hráčů nastoupilo ve špatném zdravotním stavu a i to byla jedna z příčin, že jsme předvedli nejhorší výkon v dosavadní sezóně. Kdyby nezachytal parádně brankář Pepa Pazdera, soupeř mohl rozhodnout utkání daleko dříve a výsledek by byl úplně jiný. Libodřice vyhrály naprosto vyrovnaně, mají kvalitu směrem dopředu, troufnu si tvrdit, že budou hrát v tabulce výš. My jsme dostali velikou facku, co se týče kvality a i když jsme nebyli zdravotně fit, tak bohužel sestava, která nastoupila nemá na kvalitní týmy okresu nárok. Pokud je kvalitativní rozdíl na 5-6ti postech, další dva-tři hrají zdravotně indisponovaní, tak není o čem. Osobně jsem hodně rozladěný z celkového přístupu týmu, škoda, že nehrajeme na hřišti tak jak to každý umí okomentovat v kabině, skoro bych řekl, že trenérů máme mraky, ale do praxe na hřišti to nikdo nepřevede. My bychom se měli momentálně soustředit sami na sebe, vykašlat se na odehrané zápasy, nekoukat na tabulku, na výhry prohry, na soupeře, začít od nuly a budovat vše od začátku, protože tímto stylem to dopadne hodně špatně. Omlouvám se za negativní velmi negativní komentář, je to pouze můj pohled jako jednoho z nejzkušenějších hráčů, pohled, který je v podstatě totožný s trenérem Jirkou Halgašem, který se z časových možností k utkání zatím nevyjádřil.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Tuklaty mě překvapily, jak byly neškodné. Byl to slabý soupeř a jen naše střelecká nemohoucnost a výkon Pazdery v domácí bráně (chytil minimálně pět gólů) mohou za to, že nebylo rozhodnuto už v prvním poločase. Škoda, že Mára málo trénuje, je to kvalitní hráč a dnes to prokázal. Věřím, že ho vstřelené branky nakopnou, zlepší docházku a bude zase platným hráčem sestavy.

Počet diváků: 40. Rozhodčí: KRATOCHVÍL Miroslav - PAZDERA Josef (N), SVOBODA Milan (N).