--

17

V zápase nováčků Lanžhot doma naděloval Bystrci.

Domácí po poločase vedli

Konečně si fotbalisté Lanžhota napravili před vlastními fanoušky reputaci a potvrdili zisk tří bodů z trávníku Bzence. Řízenou likvidaci měl na starosti domácí útočník Lukáš Čambal, který stihl zkompletovat hattrick, nahrál na další tři branky a ještě trefil tyčku. Po změně stran mu zdatně sekundovalo ještě dalších šest spoluhráčů a svěřenci kouče Valachoviče tak mohli na konci nedělního zápasu slavit se čtyřmi stovkami fanoušků málo vídanou výhru 9:0 a posun na 8. místo v tabulce.

Od první minuty jako by bylo na hřišti jen jedno mužstvo, hosté hráli zakřiknutě a prakticky neustále se bránili útokům domácích. Ti díky vysokému presinku nutili Brňany k chybám a vytrvalý tlak brzy přinesl své ovoce. Skóre otevřel po čtvrt hodině hry hlavičkou sniper Lukáš Čambal a za dalších 8 minut napálil odražený míč z voleje do sítě Dosty Tomáš Bartal. Hosté na domácího gólmana Klimeše ani jednou pořádně nevystřelili a mohli jen doufat, že to bude ve druhé půli lepší.

Domácí navyšovali vedení

Jenže nebylo. Kdo pochyboval o vítězství Lanžhota, toho už po dvou minutách hry přesvědčil Toth, který našel mezi obránci dost prostoru a vystřelil přesně k tyči – 3:0. V tom okamžiku se hosté sesypali. Hned za dvě minuty zakončil sólový únik Mario Vrabel, když obstřelil gólmana a s pomocí tyče zvýšil na 4:0. Pátý gól střílí za další 3 minuty střídající Radoslav Ciprys. Společně s Čambalem utekli obráncům a přečíslení ukázkově zakončil. Šestý gól by jako přes kopírák. Opět únik dva na jednoho, tentokrát předložil míč ukázkově Toth před prázdnou bránu Čambalovi. Demoralizovaný soupeř nekladl odpor a domácí zůstali při chuti. Čambala mrzela nastřelená tyč jen chvíli, v 75. minutě znovu unikl obrany Bystrce a přehozením gólmana oslavil hattrick. Nakonec se prosadil ještě Krejčíř, který dorazil za bezmocného brankáře Čambalovu střelu. Poslední slovo si vzal stoper Dobšíček, který hlavou zvýšil na 9.0 pro Lanžhot. Hned poté sudí utnul hostující trápení a zápas ukončil.

Lanžhot v dalším kole hraje ve Žďáru nad Sázavou. Bystrc hostí Rosice.