Větřkovice zdolaly Svobodné Heřmanice

13

Za chladného typicky podzimního počasí chtěli domácí potvrdit roli favorita a měli k tomu jedinečnou příležitost ,když hostili aktuálně poslední celek tabulky.

Ale hned v úvodu zápasu hosté ukázali ,že nebudou úplně bezzubí a dostali se do velké šance,která s přispěním brankáře skončila na břevně. Větřkovičtí  nejprve zahrozili z nepovedeného centru Harazina,který málem překvapil golmana Heřmanic. V 17.minutě kopali domácí přímák a Roman Lichovník ho zakroutil svou vytříbenou levačku k tyči – 1:0. O chvíli pozděli se ve vápně prosadil Jan Hluchý,když uzmul odražený míč a rozradostnil domácí fandy podruhé. Za domácí se ještě snažil ohrozit střelami zdálky kanonýr Adam Harazin,ale dnes prostě neměl svůj den a nechal ostatním spoluhráčům zapsat se do listiny střelců. Hra jinak byla vcelku vyrovnaná a i hosté měli několik zakončení,ty ale s vyjimkou akrobatické pozice po rohovém kopu,kdy balon skončil na zadní tyči,byly nepřesné či nedůrazné. A když to vypadalo,že v prvním poločase se nic zajímavého nestane,tak se po průniku Harazina a faulu na něj kopala penalta,kterou zkušeně proměnil Jan Hluchý a upravil na poločasových 3:0.

V počátku druhého dějství se k hlavičce po rohu dostal Michal Bria ,ale nezacílil přesně. Poté se začali více osmělovat hosté a dočkali se v 55.minutě kdy se dostali po propadlém centru a uklouznutí brankáře Kukola k míči,ten nacentrovali zpět před branku a hlavou ho doklepl  Čonko  těsně za brankovou čáru. Zanedlouho to bylo už jen 3:2,když sebrali Heřmaničtí míč ze strany ,nahráli před šestnácku a tam se pěknou střelou na zadní tyč prosadil  J.Fuchsík . Domácí se začali strachovat,i kvůli minulému zápasu v Radkově kde ještě v 70.minutě vedli  také 3:0 a nakonec to skončilo 3:3. Naštestí  Větřkovice zachránil bombou z 30 metrů do šibenice Roman Lichovník,když si připsal z přímého kopu již druhý zásah-4:2. A navíc hráli hosté o 10 ,jelikož měli zraněného hráče a neměli nikoho dalšího na lavičce. A i když se ještě snažili, tak se do další větší šance nedostali a domácí sice lehce kostrbatě ,ale přeci jen dotáhli zápas do vítězného konce.

Autor: David Řehulka

Počet diváků: 40. Rozhodčí: HRUBÝ Václav - MIČKA Petr (N), LEBEDA Štěpán (N).